شناسهٔ خبر: 23661758 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

داریوش ارجمند: شریفی نیا خیلی کارها میکند که ربطی به سینما ندارد؛ اینکه من به خاطر چشم و ابروی کسی او را انتخاب کنم که اسمش کستینگ نیست داریوش ارجمند: شریفی نیا خیلی کارها میکند که ربطی به سینما ندارد؛ اینکه من به خاطر چشم و ابروی کسی او را انتخاب کنم که اسمش کستینگ نیست

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

داریوش ارجمند گفت: اصلا بازی عرب‌نیا در نقش مختار را دوست نداشتم و اولین اصل برای بازی در یک سریال تاریخی این است که صورت شباهتی به اصالت نقش داشته باشد.

داریوش ارجمند با حضور در برنامه «من و شما» حرف هایى بیان کرد که براى اولین بار در این برنامه مطرح شد.

بنا بر این گزارش، وى در ابتداى گفتگو درباره صراحت بیانی که دارد عنوان کرد که من هیچ وقت صراحت را با وقاحت و تحقیر اشتباه نگرفتم کاری که خیلی از مجریان تلویزیون می‌کنند اتفاقا که کتابی درباره اصول اجرای درست هم نوشتم که منتشر خواهم کرد.

وی همچنین گفت که در خانواده اى به دنیا آمده که مادرش تار مینواخته و خواهر و برادرش هم به هنر پیوستند. او در پاسخ به سوْال ظلى پور درباره علاقه اش به خوانندگى گفت: به خوانندگى علاقه داشتم أما هیچ وقت نخواستم به عنوان شغل به آن فکر کنم و علاوه بر آن من درمیان بازیگرانى که خواننده شدند توفیقی ندیدم.

*بازی فریبرز عرب نیا را در «مختارنامه» اصلا دوست نداشتم

بازیگر نقش مالک اشتر بعد از نمایش عکس داوود میرباقرى در پاسخ به این سوْال که آیا براى بازى در مختارنامه پیشنهاد داشته عنوان کرد که با واسطه میان تصویربردارى این کار براى بازى دعوت شده است و ادامه داد: به واسطه گفتم بگویید که سناریو را برایم بفرستند و از آنجایی که من و داوود از این حرفها هیچ وقت باهم نداشتیم که سناریو را بخواهم او احتمالا تعجب کرد و در نهایت این همکارى اتفاق نیفتاد. من اصلا شخصیت مختار را در تاریخ اینقدر علیه السلام نمیبینم که برایش سریالی به این عظمت ساخته شود.

او درباره بازى فریبرز عرب نیا هم گفت: اصلا بازی عرب نیا را دوست نداشتم. اولین اصل براى بازى در یک سریال تاریخى این است که صورت شباهتى به اصالت نقش داشته باشید مهدى فتحى وقتى نقش عمروعاص را بازى میکرد با آن شکل بازى شک نمیکردید که این آدم عرب است اما از کجا شما میتوانید در مختارنامه حس کنید که آقاى عرب‌نیا به جز اسمش عرب است؟ زحمت زیادی برای ساخت آن مجموعه کشیده شد اما برای چی؟

*حسن فتحی من را دوست نداشت و ندارد

پس از آن عکس اکبر عبدی نمایش داده که او معتقد بود اکبر عبدی بیش‌تر از آنکه در بازیگری استعداد داشته باشد در شو مستعد است و اگر به او برنامه بدهند خیلی بیش‌تر از دورهمی و ... دیده میشود.

ظلی پور از فیلم ازدواج به سبک ایرانی به عنوان یکی از بهترین فیلم های کارنامه داریوش ارجمند یاد کرد و پرسید که چرا هیچ وقت همکاری با این کارگردان تکرار نشد که وی در پاسخ گفت: حسن فتحی دوست نداشت من را و هنوز هم دوست ندارد برعکس کیمیایی که عاشق بازیگرهایش می‌شود. اگر در فیلم اولش کار کردم چون فیلم اولش بود؛ خیلی از کارگردان ها فیلم اولشان را با من کار کردند. من خیلی نظر و پیشنهاد میدادم و احتمالا همین را دوست نداشت.

*اگر علی معلم زنده بود مجری هفت مشخص بود

پس از این صحبت ، نام علی معلم به میان کشیده شد و یاد این هنرمند نیز زنده شد و ظلی پور با کنایه ای گفت : علی معلم مردی تکرارنشدنی بود و قطعا اگر زنده بود روند انتخاب مجری برای برنامه هفت اینقدر طول نمی کشید! و ارجمند نیز با تایید این حرف گفت: بارها و بارها بعد از فریدون جیرانی به علی برای اجرای این برنامه پیشنهاد شده بود اما نپذیرفت چون اصولی داشت.

*فرار از بهروز افخمی به خاطر ناصر تقوایی

در بخشی دیگر از گفت‌وگو نیز ارجمند به این موضوع برای اولین بار اشاره کرد که به خاطر بازی در ناخدا خورشید قیدبازی در کوچک جنگلی به کارگردانی بهروز افخمی را زده است.

بازیگر فیلم «اعتراض» درباره همکاری اش با حامد کلاهداری در پایان نامه و شکلات داغ و اینکه آیا از این همکاری پشیمان است بیان کرد: من کلاهداری را از وقتی بچه بود می‌شناختم و فیلم شکلات داغ او هم به نظرم فیلم خیلی خوبی است اما پایان نامه که من بازی کردم سناریو اش این نبود اصلا قرار نبود از دانشجوی ستاره دار و این چیزها در آن صحبت شود، چیزی که من خواندم این نبود.

*کنایه تند داریوش ارجمند به محمدرضا شریفی‌نیا

ظلی پور با نمایش عکس محمدرضا شریفی نیا پرسید که چرا در طول این سالها مانند این چهره کار کستینگ فیلم های سینمایی را انجام ندادید و بازیگر معرفی نکردید؟ که او در پاسخ گفت: نه من روی شاگردانم تبلیغ نکردم و نمیکنم. ایشان خیلی کارها میکند که ربطی به سینما ندارد و یکی از آنها هم همین است! کستینگ میدانید یعنی چه؟ سندیکایی وجود دارد که گروهی بازیگران را رصد میکند وبعد انتخاب میکند نه اینکه من از چشم و ابروی کسی خوشم می‌آید او را انتخاب کنم یا اینکه او دخترخاله ام است یا پسرخاله ام و آن یکی 10 هزارتومان میدهد و کسی دیگر 5 هزارتومان!

برنامه من وشما به تهیه کنندگی هادی قندی، اجرای آرش ظلی پور و نویسندگی دنیا خمامی جمعه ها ساعت 14 به صورت زنده از شبکه شما پخش و تکرار آن ساعت 23 روی آنتن می‌رود.

نظر شما