شناسهٔ خبر: 23653919 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

از حضور بنا در شورای فنی استقبال می‌کنیم

مشتاقی: اشکانی و خیر آبادی باید بیشترین تعامل را داشته باشند

عضو شورای فنی کشتی فرنگی با بیان این که بسیاری از مربیان تاثیرگذار کشتی در ایران صاحب عناوین جهانی و آسیایی نبودند، گفت: باید در قانون‌ جذب مربیان در تیم‌های ملی تجدید نظر صورت گیرد.

صاحب‌خبر -

بهرام مشتاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تصمیم شورای فنی کشتی فرنگی در انتخاب جمشید خیرآبادی به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی زیر 23 سال ایران، علی‌رغم این که وی مدال رقابت‌های جهانی و آسیایی را در کارنامه خود ندارد، اظهار کرد: فرایند انتخاب کادر فنی تیم‌های ملی می‌گوید سرمربیان این تیم‌ها باید عناوین آسیایی و جهانی را در کارنامه خود داشته باشند که البته ما در جلسات شورای فنی نسبت به این موضوع اعتراض داشتیم. در این جلسه نیز ما عنوان کردیم که مربیان بسیار خوب و موفق کشتی ایران همانند بلور، غفوریان، کهن دل، سیروس پور و بسیاری دیگر هر چند در کشتی صاحب عناوین آسیایی و جهانی نبودند، اما قهرمانان زیادی را به کشتی جهان معرفی کردند بنابراین لازم است در این موضوع تجدید نظر صورت بگیرد.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی ، افزود: با رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی نیز صحبت زیادی داشتیم. البته که او توانست من را متقاعد کند، چرا که معتقد بود هدف از این کار این است که  قهرمانان  المپیک و جهان کنار نروند و بتوانند با حضور در کادرهای فنی به کشتی کشورمان کمک کنند که حرف کاملا درستی است. کما این که در حال‌ حاضر نیز کشتی‌گیران عنوان دار با استفاده از جوانی و تجربه خود به کار دعوت شده‌اند و قطعا می‌توانند به کشتی ایران کمک زیادی کنند، اما با این حال لازم است درباره این قانون تجدید نظر صورت گیرد تا مربیان کار کشته و با تجربه ایران که صاحب عناوین نیستند نیز بتوانند در تیم‌های ملی فعالیت کنند.

وی با اشاره به انتخاب جمشید خیرآبادی به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی امید یا زیر 23 سال ایران، گفت‌: ما چند ماه پیش نیز با او تماس داشتیم و به خیر آبادی پیشنهاد سرمربیگری تیم‌ ‌ملی امید را دادیم، اما به این خاطر که زمان چندانی تا مسابقات جهانی نداشتیم، وی این پیشنهاد را قبول نکرد تا این که احد پازاج ، مدیر جدید تیم‌ ‌ملی وی را در جلسه شورای فنی پیشنهاد کرد  که به اتفاق آرا و به غیر از موافقت یک نفر از اعضای شورای فنی، خیرآبادی به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی زیر 23 انتخاب شد. از حضور او در تیم‌ ‌ملی بسیار خوشحال هستم و مطمئن هستم که او می‌تواند با کادر فنی بسیار خوبی که تشکیل خواهد داد به کشتی فرنگی و پشتوانه سازی برای تیم‌ ‌ملی بزرگسالان کمک زیادی کند.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی درباره سپرده شدن تصمیم گیری در مورد سرمربیگری خیرآبادی به هیات‌های استانی، گفت‌: تمام مواردی که در شورای فنی تصمیم گیری می‌شود، به اطلاع هیات استانی نیز می‌رسد و آنها کاملا در جریان قرار می‌گیرند. این بار نیز جلسه هیات‌ها استانی قرار است بهمن ماه برگزار شود و 100 درصد با سرمربیگری خیر آبادی موافقت خواهند کرد.  

مشتاقی با تاکید بر اهمیت رده سنی امید، گفت‌: معتقدم تیم‌ ‌ملی زیر 23 سال کمتر از بزرگسالان نیست. اشکانی و خیرآبادی با مدیریت پازاج و شورای فنی باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند تا تیم‌های ملی زیر 23 سال و بزرگسالان در مسیر درست و منطقی خود حرکت کنند. اشکانی و خیرآبادی باید تعامل زیادی با یکدیگر داشته باشند و این موضوع یکی از مهم‌ترین تاکیدات شورای فنی کشتی فرنگی بوده است.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی با استقبال از حضور سایر افراد با تجربه که بیرون از مجموعه مدیریت کشتی هستند، گفت‌: امیدوارم آنهایی هم که در حال‌ حاضر در کشتی حضور ندارند، جلو بیایند و به کشتی کمک کنند. حتی آنهایی که خود را بازنشسته کرده‌اند و گفته‌اند خسته شده ایم نیز بیایند و به کشتی کمک کنند.

وی درباره احتمال بازگشت محمد بنا در  کشتی فرنگی ، گفت‌: بنا هم به عنوان یک مربی با تجربه که از دوستان قدیمی من است باید بیاید و به کشتی فرنگی کمک کند. ما از  حضور او در شورای فنی کشتی فرنگی استقبال می‌کنیم و معتقدیم اگر اختلاف نظری هم وجود دارد باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا بهترین تصمیم که به نفع کشتی است گرفته شود.

مشتاقی در پایان درباره رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی که قرار است، پایان هفته‌ جاری در ماهشهر خوزستان برگزار شود، گفت‌: کشتی فرنگی جام تختی از امسال در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته و همین موضوع باعث افزایش حساسیت و حضور کشتی‌گیران عنوان دار در آن خواهد شد. ما نیز با نفرات خوبی در این مسابقات شرکت داریم و از کشورهای دیگر نیز کشتی‌گیران عنوان دار به ماهشهر می آیند که قطعا شاهد رقابت‌های جذاب و نفس گیر خواهیم بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما