شناسهٔ خبر: 23648796 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

نامزدی ژنرال‌های مصری برای انتخابات ریاست جمهوری

رئیس‌جمهوری مصر آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور رسما اعلام کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای‌نیوز، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر، شامگاه جمعه نامزدی خود را انتخابات ریاست‌جمهوری، که در ماه مارس آینده برگزار می‌شود، اعلام کرد.

السیسی در نطقی تلویزیونی گفت: «با صراحت و شفافیت به شما می‌گویم که امیدوارم به من اجازه بدهید و نامزدی مرا برای سمت ریاست‌جمهوری پذیرا باشید.»

عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری مارس 2014 با کسب 96 درصد از آرای رای‌دهندگان، پیروز این انتخابات شد. دوره چهار ساله ریاست‌جمهوری السیسی در تاریخ هفتم ژوئن 2018 (17 خرداد 1397) به پایان می‌رسد.

همزمان، «سامی عنان» رئیس اسبق ستاد ارتش مصر و رئیس حزب دموکرات «مصر العروبه» نیز رسما نامزدی خود را برای مشارکت در انتخابات ماه مارس اعلام کرد.

سامی عنان متولد فوریه 1948 در شهر «منصوره» مرکز استان دقهلیه است که تاکنون شماری از مناصب نظامی در کشور مصر را بر عهده داشت.

وی در سال 2005 به عنوان رئیس ستاد ارتش مصر انتخاب شد و پس از روی کار آمدن «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری سابق مصر، از این سمت برکنار شد.

تاکنون هیچ‌یک از معارضان برای انتخابات ریاست‌جمهوری مصر نامزد نشده‌اند به غیر از «خالد علی» حقوقدان چپ‌گرا که با اتهام‌هایی نیز روبه‌روست.

هیات ملی انتخابات در مصر، اوایل ژانویه جاری اعلام کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری آتی در ماه مارس و در دو مرحله برگزار خواهد شد.

در مرحله نخست، انتخابات ریاست‌جمهوری در خارج از کشور طی روزهای 16، 17، 18 مارس برگزار خواهد شد و شهروندان داخل مصر نیز در روزهای 26، 27 و 28 مارس( 6 تا 8 فرودین 97) در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

نظر شما