شناسهٔ خبر: 23644479 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

وزیر دفاع ترکیه تاکید

آغاز عملیات عفرین برای نابودی عناصر تروریستی در شمال سوریه

وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر لزوم آغاز فوری عملیات عفرین در شمال سوریه، تاکید کرد برای نابودی عناصر تروریستی در شمال سوریه (شبه‌نظامیان کُرد) گزینه‌ای جز آغاز عملیات نظامی وجود ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «نورالدین جانیکلی» وزیر دفاع ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد که عملیات نظامی در عفرین را آغاز خواهند کرد زیرا چاره و گزینه‌ای جز آن ندارند.

جانیکلی با بیان اینکه برای نابودی عناصر تروریستی در شمال سوریه (شبه‌نظامیان کُرد) گزینه‌ای جز آغاز عملیات نظامی وجود ندارد، تاکید کرد این عملیات در آینده‌ای نزدیک و بدون تاخیر آغاز خواهد شد.

وی طی یک مصاحبه تلویزیونی، با تاکید بر لزوم آغاز فوری عملیات عفرین در شمال سوریه، گفت تمام تروریست‌ها در این منطقه را نابود می‌کنند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وزیر دفاع ترکیه با اشاره به ادامه داشتن تماس‌ها با روسیه در خصوص عملیات عفرین، گفت که روسیه تمام خدمه و پرسنل نظامی خود در شمال سوریه را عقب خواهد کشید.

جانیکلی همچنین افزود که اطلاعات مورد نیاز درباره تعداد جنگجویان یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ)، تسلیحات و مکان‌های استقرار آنها را در اختیار دارند.

وی با اشاره به اظهارات متناقض مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، گفت بیانیه‌های آمریکا درباره عملیات عفرین، ماهیتی تاکتیکی، با هدف ایجاد ابهامات روزانه و بخشی از جنگ روانی است.

وزیر دفاع ترکیه درباره دولت سوریه نیز مدعی شد: کاملا مطمئن هستیم که توانایی بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) برای تهدید کردن ترکیه، بدون حمایت دیگر قدرت‌ها، محدود است.

جانیکلی البته بمباران مواضع شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه را به نوعی آغاز عملیات عفرین دانست.

درپی تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در شمال سوریه بود که ترکیه اعلام کرد عملیات نظامی جهت پاکسازی شمال سوریه از نیروهای دموکراتیک را، که پیشتر بارها تهدید به اجرای آن داشت، به زودی آغاز می‌کند.

نظر شما