شناسهٔ خبر: 23637943 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

جزئیات پیگیری حقوقی حوزه هنری درباره وضعیت سینما ایران اصفهان

رئیس حوزه هنری اصفهان گفت: ما درخواست کرده بودیم که از تخریب سینما ایران جلوگیری شود اما مراجع قضایی در نامه‌ی روز گذشته اعلام کرده‌اند تخریب بلا مانع است.

صاحب‌خبر -

مهدی احمدی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: در رابطه با پیگیری‌های مربوط به واگذاری سینما ایران به حوزه هنری به تازگی نامه‌ای از مراجع قضایی ارسال شده که در آن دستور منع تخریب را رد کرده‌اند.

وی افزود: ما درخواست کرده بودیم که از تخریب سینما ایران جلوگیری شود اما مراجع قضایی در نامه‌ روز گذشته اعلام کرده‌اند تخریب بلا مانع است زیرا افرادی که آنجا را از بانک دی خریده‌اند مدارکی ارائه کرده که قوه قضائیه بلامانع بودن تخریب را تایید کرده است.

وی بیان کرد: کار کمی سخت شده اما هم چنان امور حقوقی حوزه هنری در تهران نیز پیگیر این مسئله است.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته بخش هایی از سینما ایران که قرار بود از سوی بنیاد شهید به حوزه هنری واگذار شود تخریب شد؛ سینما ایران از جمله سینماهایی است که باید به حوزه هنری واگذار شود اما به بنا به اعلام مسئولان این مجموعه به بخش دیگری واگذار شده است.

تخریب سینما ایران و واگذاری برای تجاری سازی در قلب خیابان چهارباغ عباسی در حالی اتفاق می‌افتد که اصفهان با وجود یک پردیس هنوز هم با کمبود سینما روبرو است و تغییر کاربری احتمالی سبب می‌شود ظرفیت های فرهنگی اصفهان کمتر شود.

انتهای پیام/ش

نظر شما