شناسهٔ خبر: 23637934 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

دیدار نظربایف با گوترش/پیشرفت مذاکرات آستانه و تاکید بر مذاکرات ژنو

نیویورک- ایرنا-رئیس جمهوری قزاقستان و دبیرکل سازمان ملل متحد درباره پیشرفت تحولات منطقه ای همچون مذاکرات آستانه درباره سوریه گفت و گو و بر نقش مذاکرات ژنو در این باره تاکید کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، نور سلطان نظربایف روز پنج شنبه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با آنتونیو گوترش دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد از برنامه های قزاقستان در مدت ریاست بر شورای امنیت و همچنین همکاری این کشور با این نهاد بین المللی از جمله مرکز منطقه ای دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای میانه (UNRCCA) قدردانی کرد.
آنها در مورد پیشرفت های تحولات منطقه همچون فرایند مذاکرات آستانه درباره سوریه گفت وگو کردند، در حالی که بر نقش اصلی فرایند سیاسی ژنو در حل بحران سوریه تاکید داشتند.
مذاکرات آستانه ، از بهمن سال گذشته با ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران و روسیه و همراهی ترکیه، به منظور حل و فصل منازعات سوریه و پایان بخشیدن به شش سال کشتار و آوارگی و ویرانی در این کشور شروع شد و برای نخستین بار دو طرف اصلی جنگ یعنی نمایندگان دولت قانونی سوریه و نمایندگان گروه های اصلی معارضین مسلح در آستانه پایتخت جمهوری قزاقستان بر سر یک میز نشستند تا از مسیر مذاکره سیاسی راهی برای خروج از جنگ بگشایند.
تا کنون هشت دور از این مذاکرات برگزار شده است.
گوترش همچنین به خانواده های قربانیان آتش سوزی امروز در قزاقستان تسلیت گفت.
در پی آتش‌ گرفتن یک اتوبوس در شمال غربی قزاقستان 52 نفر کشته شدند.
اروپام**1429
ناشر:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

نظر شما