شناسهٔ خبر: 23637926 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

چهره فتنه دشمنان در هر زمانی تغییر می‌کند

رئیس کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان رهبری گفت: فتنه‌گری دشمنان فقط اختصاص به زمان حال ندارد و از ابتدای انقلاب به‌صورت سخت یعنی جنگ سخت به شکل‌ها و کودتاهای مختلفی علیه این نظام اسلامی ترتیب داده شد.

صاحب‌خبر -

آیت‌الله عبدالمحمود عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به دشمنی دشمنان در چهار دهه پیروزی انقلاب اسلامی علیه نظام و ملت ایران اسلامی، اظهار داشت: بالاخره نظام جمهوری اسلامی با شکل‌گیری خود قطب جدیدی را در جهان به وجود آورد، نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون اساسی خود مبتنی بر پایه ایمان به خدا، وحی، عدل خدا، امامت و رهبری و کرامت انسانی شکل‌گرفته است.

وی با بیان اینکه براساس اصل دوم قانون اساسی یکی از پایه‌های این نظام عدم سلطه‌پذیری و مبارزه با سلطه و استعمار است، گفت: دنیا متوجه شده که نظامی بر اساس اسلام ناب محمدی ایجاد شده و پایه‌های اساسی آن بر مبنای اقتدار، استقلال، عزتمندی، مبارزه با سلطه‌گری و استبداد قرار گرفته و نظام استکباری در تعارض و تضاد با چنین نظامی مبتنی بر اسلام ناب است.

رئیس کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: قدرت‌های بزرگ استکبار جهانی شامل شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار، شیطان‌های کوچک جهان و کشورهای وابسته به آنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی منش خود را در تقابل با این نظام گذاشتند.

وی با اشاره به فتنه اخیر، گفت: فتنه‌گری دشمنان فقط اختصاص به زمان حال ندارد و از ابتدای انقلاب به‌صورت سخت یعنی جنگ سخت به شکل‌ها و کودتاهای مختلفی علیه این نظام اسلامی ترتیب داده شد، همچون درگیری‌های مختلفی که با عنوان احیای حقوق اقوام مختلف کشور مثل خلق عرب، کرد مسلمان به راه انداختند و کشور ما را درگیر جنگ‌های مسلحانه مختلفی کردند.

آیت‌الله عبداللهی اضافه کرد: سپس جنگ هشت‌ساله را که همه قدرت‌های بزرگ پشتیبان آن بودند و سرمایه‌گذاری برای آن کردند را علیه کشور ما به راه انداختند.

وی به عدم موفقیت آن‌ها در این خدعه‌ها اشاره کرد و گفت: سپس فشارهای اقتصادی، استعماری، جنگ فرهنگی و جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی سرمایه‌گذاری روی آن انجام دادند.

رئیس کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه 88 و فتنه اخیر نمودهایی از این مسائل است، تصریح کرد: الحمدالله جامعه ما آگاهی و بصیرت دارد، همچنین از ولایت فقیه که  امام راحل و در تداومش مقام معظم رهبری بوده برخوردار بوده است، ولی‌فقیه پیوسته مسائل را همچون دیده‌بان رصد کرده و اهداف را مشخص کرده و به مردم بصیرت ‌داده و می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی‌های رهبری، ولایتمداری و همراهی مردم و بصیرت ملت عواملی شدند تا این فتنه‌ها خاموش و دشمنان نتوانند به اهداف مدنظرشان دست پیدا کنند.

آیت‌الله عبداللهی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه یکی از اهداف دشمنان از انجام این فتنه‌ها سلب امنیت از این نظام است، گفت: امنیتی که در نظام جمهوری اسلامی نسبت به منطقه وجود دارد با توجه به همه دشمنی‌هایی که علیه این نظام انجام می‌گیرد برای آن‌ها قابل تحمل نیست.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌هایی که دشمن در یمن، سوریه و عراق کرده بود، اظهار داشت: اهداف دشمن به‌وسیله اقتدار و سرمایه‌گذاری جمهوری اسلامی در منطقه از بین رفته است. به‌طور مثال قضیه انتخابات کردستان که می‌خواستند برگزار شود ولی موفق نشدند یا در ماجرای استعفای سعد حریری در لبنان چنین شرایطی را مشاهده کردیم.

رئیس کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: عصبانیت دشمنان به دلیل عدم موفقیت آن‌ها در به نتیجه نرسیدن نقشه‌های مختلفشان بوده و همه این حرکت‌هایی که از آن‌ها سر می‌زند عکس‌العمل آن به واسطه عصبانیتشان است.

انتهای پیام/ش

نظر شما