شناسهٔ خبر: 23603746 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

۱۱ نفر جاعل اسناد در سرخه دستگیر شدند

معاون فرماندار سرخه از وقوع ۱۱مورد دستگیری در رابطه با جعل اسناد طی سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت همچنین چهار سلاح غیرمجاز نیز در شهرستان کشف‌ شده است.

صاحب‌خبر -

صراط: معاون فرماندار سرخه از وقوع ۱۱مورد دستگیری در رابطه با جعل اسناد طی سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت همچنین چهار سلاح غیرمجاز نیز در شهرستان کشف‌ شده است. 


به گزارش مهر، محمدتقی ادهم در نشست عصر سه‌شنبه ستاد مبارزه با فساد و جعل اسناد سرخه به میزبانی فرمانداری، ضمن بیان اینکه این شهرستان کمترین آمار جعل و فساد را در بین هشت شهرستان استان دارد، تأکید کرد: در ۱۰ماهه گذشته سال جاری ۱۱ مورد دستگیری در حوزه جعل اسناد و مدارک و چهار مورد کشف سلاح جنگی غیرمجاز صورت گرفته که نشان از عزم جدی مسئولان در مقابله با این قبیل جرائم دارد.

وی افزود: امروزه یکی از دلایلی که باعث ارتکاب جرم توسط افراد جامعه می‌شود نبود آگاهی کافی است و لذا باید در حوزه آگاهی به‌خصوص در بخش حقوق قضایی و مصادیق جرم برای مردم اقدامات ترویجی را در دستور کار قرارداد.

معاون فرماندار سرخه گفت: بسیاری از افرادی که در حوزه حمل و نگهداری سلاح‌های شکاری و جنگی دستگیر می‌شوند متأسفانه از بسیاری از نکات و تبعات استفاده از سلاح غیرمجاز آگاهی ندارند.

ادهم بیان کرد: آگاهی بخشی به آحاد اقشار جامعه در خصوص تبعات استفاده و نگهداری سلاح‌های غیرمجاز در دستور کار فرمانداری سرخه است.

وی افزود: درزمینهٔ جعل اسناد و مدارک به‌خصوص اسناد دولتی نیز بسیاری از مجرمان از حوزه‌های حقوقی و تبعات این جرم آگاهی کافی نداشته که در همین راستا افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی عمومی به مردم و همچنین برگزار دوره‌های آموزشی جلوگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک ویژه کارکنان دستگاه‌های اجرایی بسیار ضروری است.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سرخه در ادامه بابیان اینکه شاخص‌های نظارتی و امنیتی در سطح شهرستان بسیار مطلوب هستند، تأکید کرد: آمارها به پائین بودن دستگیری‌های جعل اسناد و حمل سلاح غیرمجاز در این شهرستان اشاره دارند.

ادهم گفت: برای جلوگیری از فساد در دستگاه‌های خدماتی و اداری نیز گسترش خدمات دولت الکترونیک و راه اندازی مکاتبات بدون کاغذ می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

نظر شما