شناسهٔ خبر: 23568056 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

اردوغان: مصمم به از بین بردن تروریست ها در آن سوی مرزهای خود هستیم

آنکارا- ایرنا- رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: همان گونه که اجازه هیچ گونه فعالیتی به گروه های تروریستی تجزیه طلب در داخل مرزهای خود نمی دهیم، برای از بین بردن آنها در آن سوی مرزها نیز مصمم هستیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، اردوغان روز یکشنبه طی سخنان در کنگره حزب عدالت و توسعه در شهر توکات ترکیه افزود: در روزهای آتی به عملیات پاکسازی مرزهای جنوبی ترکیه از وجود گروه های تروریستی در منطقه عفرین اقدام خواهیم داد.
وی بیان کرد: با توجه به منافع مشترک ترکیه و آمریکا در منطقه، امیدواریم بتوانیم با هم حرکت کنیم و اکنون زمان حمایت از ترکیه و قدرشناسی از این اتحاد استراتژیک فرا رسیده است.
وی اظهار کرد: از آمریکایی ها انتظار داریم که از تلاش های مشروع ترکیه پشتیبانی کنند و دوستان ترکیه نیز رفتاری شایسته در قبال این مسائل حیاتی، مهم و حساس برای کشورمان نشان دهند.
وی ادامه داد: امیدوارم آمریکایی ها در جریان عملیات عفرین با گروه های تروریستی همدردی نکنند و چنین اشتباهی مرتکب نشوند.
وی در ادامه گفت: در روند مقابله با گروه گولن از متحدان خود انتظار داریم متناسب با روح پیوندهای اصیل بین خود و ترکیه رفتار کنند و در اینجاست که حقیقی یا ساختگی بودن مفاهیمی چون الگوی شراکت، دوستی و متحد استراتژیک نمایان می شود.
اردوغان افزود: طی چند سال با اتخاذ تدابیری، دولت را از وجود 'غده سرطانی گروه گولن' پاک می کنیم و با پاکسازی دولت از عناصر گولن بیش از پیش قدرتمند خواهیم شد.
وی تاکید کرد: فتح الله گولن به عنوان سرکرده گروه گولن اسلام و مسلمانی را تحریف و با تقدیس دروغ، افترا و تقیه، اعتقاد و دین جدیدی ایجاد کرده و برای منافع شخصی خود، اسلام و مسلمانی را تحریف کرده است.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

نظر شما