شناسهٔ خبر: 23556007 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ابنا | لینک خبر

مروج:

فاصله گرفتن از قرآن مهمترین علت بوجود آمدن آسیب‌های اجتماعی است

خطیب بارگاه منور امام رضا(ع) با بیان اینکه فراگیری درس خداشناسی نیاز جامعه امروزی است، گفت: فاصله گرفتن از قرآن مهمترین علت بوجود آمدن آسیب های اجتماعی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ خطیب بارگاه منور امام رضا(ع) با بیان اینکه فراگیری درس خداشناسی نیاز جامعه امروزی است، گفت: فاصله گرفتن از قرآن مهمترین علت بوجود آمدن آسیب های اجتماعی است.

حجت الاسلام مروج در سلسله سخنرانی های قبل از نماز ظهر و عصر رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی اظهار کرد: ایمان به غیب نخستین ویژگی مومن است لذا کسی که به ندای خدا لبیک بگوید تنها این دنیا را نمی بیند بلکه عالم دیگر را هم می‌بیند و برای رسیدن به مقامات معنوی تلاش زیادی می‌کند.

وی با بیان اینکه ترویج معارف دینی و قرآنی یکی از ضروریات است که مسئولان فرهنگی باید توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند، خاطر نشان کرد: قرآن کتاب گنج و سعادت برای انسان هاست و تمام فرمول های یک زندگی اسلامی و پاک در کتاب آسمانی نهفته است.

خطیب بارگاه منور امام رضا(ع) با بیان اینکه انسان از دو دیدگاه چشم و دل برخوردار است که تدبر در آیات قرآن کریم بهترین راهکار برای باز شدن چشم دل است، افزود: فراگیری درس خداشناسی نیاز جامعه امروزی است لذا ما باید در راستای گسترش معارف توحیدی در بین جوانان و نوجوانان تلاش کنیم.

امام جمعه اسبق قوچان با اشاره به اینکه فاصله گرفتن از قرآن مهمترین علت بوجود آمدن آسیب های اجتماعی است، گفت: قرآن کتاب هدایت و نسخه بی نظیر برای یک زندگی سالم و سعادتمند است.

وی با قرائت آیه"أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ یَسْجُدُ لَهُ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ مَنْ فِی الْأَرْضِ وَ الشَّمْسُ وَ الْقَمَرُ وَ النُّجُومُ وَ الْجِبالُ وَ الشَّجَرُ وَ الدَّوَابُّ وَ كَثِیرٌ مِنَ النَّاسِ وَ كَثِیرٌ حَقَّ عَلَیْهِ الْعَذابُ وَ مَنْ یُهِنِ اللَّهُ فَما لَهُ مِنْ مُكْرِمٍ إِنَّ اللَّهَ یَفْعَلُ ما یَشاءُ؛ آیا ندیدى كه هركه در آسمان‌ها وهركه در زمین است و خورشید و ماه و ستارگان و كوه‌ها و درختان و جنبندگان و بسیارى از مردم براى خدا سجده مى‌كنند؟ البتّه بسیارى از مردم (به خاطر تكبر و لجاجت) قطعاً گرفتار عذابند، و هر كه را خدا خوار كند، هیچ احترام كننده‌اى براى او نیست، همانا خداوند هر چه را بخواهد انجام مى‌دهد."، گفت: همه هستی در نزد پروردگار تسلیم محض هستند.

حجت الاسلام مروج با اشاره به اینکه در دنیا و ادیان مختلف هرگروهی برای خودشان شعاری دارند که کلمه "لا اله الا الله" شعار مسلمانان و صلوات شعار مومنین است، گفت: خداوند در آیه 57 سوره آحزاب می فرماید: "إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلیماً؛ خدا و فرشتگان او بر پیامبر اسلام درود مى‏فرستند، شما هم اى كسانى كه ایمان آورده‏اید بر او صلوات بفرستید، و آن طور كه باید تسلیم شوید" سند قرآنی شعار مومنان است.

وی گفت: باز بودن چشم سر و چشم دل از مهمترین ویژگی های مومنین است لذا این گروه از انسان ها در همه حالات به فکر تامین توشه های آخرتی و رسیدن به قرب الهی تلاش می کنند.

.......................
پایان پیام/ ۳۱۳

نظر شما