شناسهٔ خبر: 23554878 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نسیم | لینک خبر

در جلسه علنی امروز قرائت شد؛

نامه نمایندگان مجلس به سران قوا برای حل مشکلات مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی

عضو هیئت رئیسه مجلس، نامه نمایندگان به سران قوا برای حل مشکلات مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی را قرائت کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش نسیم آنلاین؛  اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز نامه نمایندگان به سران قوا برای حل مشکلات مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی را قرائت کرد. 

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم

حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه

جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام

اگر مسئولان ضعف ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند (مقام معظم رهبری)

با سلام و احترام و تشکر از زحمات جنابعالی و با عنایت به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۹۶ نکات ذیل برای یادآوری و اقدام لازم تقدیم می گردد:

در حوادث روز های اخیر شاهد حرکت عظیم و پرشور و به موقع و منسجم مردم در پاسخ به آتش بازی و شیطنت ها و حرکات تخریب گرانه عده ای اندک بودیم.

اینکه عده ای از حقی محروم بمانند و در جایی جمع شوند و اعتراض کنند و حقوق از دست رفته خود را از مسئولین نظام مطالبه نمایند نشان از اعتماد و اعتقاد آن ها به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد و باید بین مطالبات صادقانه و بر حق مردم و حرکات فرصت طلبانه و معاندان گروهی محدود تفکیک قائل شد. مصداق این سخن اینکه شاهد بودیم کسانی که پنجشنبه و جمعه در اجتماع «نه به گرانی» شرکت کردند بعد از پی بردن به اهداف سودجویانه عده ای فرصت طلب به خیل مردم در نهم دی پیوستند از تحلیل وقایع روز های اخیر و حوادث گذشته به راحتی می توان اعتقاد مردم به نظام و پیروی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را دریافت این ملت بزرگ حجت را همیشه بر ما تمام کرده اند و در تمام فراز و فرود های انقلاب حماسه آفریدند و ثابت کردند تا این مردم را داریم دغدغه معاندان خارج از کشور توطئه در پی جهانخواران به ویژه آمریکا و هم پیمانانش راه به جایی نخواهند برد به راستی وقتی این مردم بااعتماد و پیروی از رهبری پشتیبان قوای سه گانه و نهاد های نظام باشند چرا باید نگران بازیگری های افرادی مانند ترامپ و تصمیمات شتابزده و مرعوبانه و ضد مردمی او بود. در طول ۴۰ سال گذشته چه عاملی این انقلاب را حفظ وحراست نموده است. آیا پشتوانه ای به جز راه امام، رهنمود های رهبری واعتقادات دینی و ایستادگی این ملت بزرگوار بوده است؟

باید اذعان داشت امنیت و اقتدار و سربلندی مردم ایران مرهون رهنمود های مدبرانه رهبری انقلاب و ایثارگری و حضور آگاهانه ملت بزرگ ایران در کنار همبستگی همه گروه ها در کشور بوده است و ضعف های پیش آمده نتیجه دور شدن از صراط مستقیم انقلاب اسلامی و طریق نورانی امام خمینی (ره) و غفلت از رهنمود های رهبری معظم انقلاب بوده است.

دقت در سخنان رهبری برای هر یک از ما وظیفه ای را مشخص می کند، ایشان وظیفه دستگاه های امنیتی را تبیین نمودند، و مسئولان را به خاطر عقب بودن از مشکلات و تاکید بر رفع سریع آن، مورد خطاب قرار دادند، اما نکته کلیدی و اساسی بیانات رهبر انقلاب که مخاطب آن همه مسئولان نظام هستند و باید پاسخی مناسب در خور شأن داده شود، این جمله است که در روز های گذشته از طرف اشخاص و جناح ها در روزنامه ها و شبکه های اجتماعی تحلیل هایی صورت گرفت که یک نقطه مشترک صحیح داشت و آن این که باید بین مطالبات صادقانه و بحق مردم و اقدامات وحشیانه و تخریبگر یک گروه تفکیک قائل شد و مطالبات و خواسته های مردم را پیگیری کرد.

با توجه به مطالبه رهبری از مسئولان به نکات مهم بیانات ایشان اشاره می گردد:

۱ـ تاکید بر این که مردم همیشه در صحنه بوده اند و در صراط مستقیم انقلاب حرکت نموده اند و در لحظه های حساس به موقع وارد صحنه شده و غائله را ختم کرده اند.

۲ـ دشمنی آمریکا و انگلیس و عوامل آن ها در منطقه و تفکر شکست از جمهوری اسلامی ایران از داخل بر کسی پوشیده نیست.

۳ـ مبارزه ملت ایران، از طریق «نبرد ملت با ضد ملت»، «ایران با ضد ایران» و نبرد «اسلام با ضد اسلام» که همزمان با ابعاد دیگر زندگی از قبیل: پیشرفت های علمی و تأمین امنیت و آرامش از آن ها غفلت نشده است.

۴ـ تمام دشمنی های آمریکا به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی است و توطئه های دشمن در طول چهل سال گذشته، دشمنی با انقلاب اسلامی بوده، که همیشه دفع شده است.

۵ـ تشکر از مردم که فرمودند، نه یک بار بلکه هزار بار از این مردم، تشکر می کنم، ملت ایران حقیقتاً، ملتی رشید وفادار، با همیت، زمان شناس و لحظه شناس، بصیرت و انگیزه خود را به اوج رساند.

۶ـ اعتراض ها و درخواست های مردم همواره بوده و هست، در همین یک سال اخیر برخی از مردم در شهر ها و یا در مقابل مجلس، به دلیل مشکلات صندوق ها و مؤسسات مالی اجتماعاتی داشته اند، که هیچ کس با آن ها معاوضه و مخالفتی ندارد باید حرف مردم شنیده شود و به خواسته های آن ها رسیدگی شود و در حد وسیع و توان پاسخ داده شود.

۷- دخالت معاندان و دشمنان در مسائل اخیر تحلیل نیست بلکه بر مبنای اطلاعات و اسناد و اخبار بیان شده است، اما این نباید موجب شود از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شویم.

۸- دشمنان مگس گونه روی زخم ناشی از مشکلات و ضعف های می نشینند پس اجازه ندهید زخم ایجاد شود و اگر ایجاد شد سریع آن را مداوا کنید، زیرا اگر مشکل داخلی نداشته باشیم فضاسازی و تبلیغات سوء بیگانگان اثر نمی کند و آمریکا هم نمی تواند هیچ غلطی بکند.

۹- دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات و مسائل آن ها ما مهمترین و ظیفه همه مسئولان است. قشر هایی از مردم به ویژه طبقات ضعیف تحت فشار هستند و باید همت همه مسئولان صرف حل مشکلات شود.

۱۰- شناخت دقیق مشکلات جامعه، تمرکز بر حل اساسی و تقسیم کار برای رفع آن ها اساسی ترین اولویت در شراط کنونی کشور است.

۱۱- همه بدانند که مشکل حل نشدنی و گره بازنشدنی در کشور نداریم، اما باید در این زمینه آماده تر بود و پا به رکاب تر و بیشتر و دقیق تر کار و تلاش کنیم.

۱۲- وحدت و همدلی در این شرایط که دشمن لجوج تهدید می کند و درصدد ایجاد مشکلات است مسئولان و مجموعه های سیاسی باید هم افزایی داشته و از تضعیف یکدیگر خودداری کند.

۱۳- تمرکز مسئولان به خصوص مسئولین اجرایی کشور زیر مسائل کلیدی به ویژه اشتغال و تولید و حل مشکل واردات ضروری است.

۱۴- بیکاری منشا بسیاری از مفاسد است باید با رونق تولید آن را حل کرده البته پول پاشیدن بی برنامه و حساب و کتاب مشکلی را حل نمی کند.

۱۵- می توان گفت: همه مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند که باید با برنامه مناسب، ابتکار و جدیت، آمادگی و به روز بودن در برنامه ها و فعالیت ها و با آمادگی جسمی و عصبی، فعالیت ها را برای حل مشکلات افزون تر کند.

همانگونه که پیشتر اشاره شد رهبر معظم انقلاب اسلامی با توجه به تلاش مسئولین و پشتیبانی از آنان تکالیف بزرگی را بر دوششان نهادند و حتی خود را در این تکالیف شریک نمودند و درخواست ایشان از مسئولین حفظ و حراست از دستاورد های نظام با اهرم دشمن شناسی، آگاهی از توطئه های دشمن و هم افزایی، وحدت ملی و تلاش بی امان برای تولید و اشتغال و مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

جان کلام این است که سخن برخاسته از دل رهبر انقلاب با مردم شریف قم، سرشار از مطالب ارزنده ای است که باید آن ها را با گوش جان شنید و عمیق و دقیق، تحلیل و بررسی کرد، هر یک از محور های و مخاطب های آن را شناخت و آن چه مربوط به هر یک از قوای سه گانه است را امضاء نمود و در اسرع وقت با حدیث و تشکیل کمیته های گوناگون و ستاد های مشترک، موضوع را تبیین نموده و در راستای اصلاح ضعف ها اقدام کرد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی خود، از رؤسای قوای سه گانه درخواست می نماییم، تمام توان خود را برای حراست از نظام و ارزش های آن مقابله با توطئه های دشمنان و سازماندهی امور و اصلاح ساختار و ایجاد شرایط مناسب برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ویژه اشتغال از طریق تولید و نیز مبارزه با بی عدالتی و فساد بکار گیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نظر شما