شناسهٔ خبر: 23554410 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عملیات روانی آمریکا برای مذاکره بر سرموضوعات جدید با ایران/موضع جمهوری اسلامی ایران شفاف است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، عملیات روانی است تا ایران را وادار به مذاکرات جدید در موضوعات دیگری از جمله برنامه موشکی کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد‌ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خمین نیوز، با اشاره به مواضع ترامپ، گفت: رئیس جمهور آمریکا از ابتدای ورود تاکنون، موضع خود نسبت به برجام را با جنجال شروع کرد تا بتواند با توجه به منافع خود، اثراتی بر جمهوری اسلامی ایران بگذارد.

وی اظهار کرد: رفتار ترامپ و چنین جنجالی از سوی آمریکا، در واقع یک عملیات روانی برای تشکیل اتحاد جهانی علیه ایران است که البته تاکنون هم موفق نشده‌اند.

رضایی بیان کرد: طرف‌های غیرایرانی در برجام تلاش می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران بر این قرارداد باقی بماند، چراکه مزایای برجام برای آنها خوشحال کننده است.

برهم زدن برجام از سوی آمریکا به نفع ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آمریکا برجام را بر هم بزند، به نفع ایران است، چراکه جمهوری اسلامی ایران راه خود را با قوت بیشتری ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به تحریم‌های جدید گفت: همانطور که گفته شد این فشارها و تحریم‌های جدید یک عملیات روانی است تا ایران را وادار به مذاکرات جدید در موضوعات دیگری از جمله برنامه موشکی کند.

جمهوری اسلامی ایران بار دیگر مذاکره نخواهد کرد

رضایی ادامه داد: این رفتار آمریکا با هدف امتیازگیری از ایران است، اما موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال برنامه‌هایی از جمله مسائل موشکی کشور، شفاف است و ما بار دیگر مذاکره‌ای نخواهیم کرد و سرسختانه به مواضع خود ادامه می‌دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تحریم‌های جدید و فشارها علیه ایران، توهین رئیس جمهور آمریکا و رفتار سخیف وی با آفریقائیان، که حتی حق حیات هم برای آنها قائل نیست و حاکی از یک رفتار نژاد پرستانه است، نشان از حاکمی با رفتاری به دور از منطق دارد که در اعمالش احترام به قاعده و اصول بین‌ا‌لمللی و هیچ سازمان دیگری مشاهده نمی‌شود.

رضایی تصریح کرد: ترامپ با چنین رفتاری، عملا از برجام خارج شده  و آن را نقض کرده است، اما طرف‌های دیگر ایران در برجام، به ظاهر اصرار بر باقی ماندن ایران در این قرارداد را دارند چرا که منافع خود را در این موضوع می‌بینند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که منافع خود را در این قرارداد ببیند به برجام پایبند است، در غیر این صورت این روند را ادامه نخواهد داد.

انتهای پیام/

نظر شما