شناسهٔ خبر: 23551582 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

دادستان عربستان اعلام کرد؛

عربستان مفسدان اقتصادی فراری را هم به کشور باز می گرداند

دادستان عربستان اعلام کرده که در راستای طرح مقابله با فساد، تجار و شاهزادگانی هم که به خارج از عربستان فرار کرده اند به این کشور بازگردانده خواهند شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، «سعود المعجب» دادستان عربستان اعلام کرد افرادی که به عقیده دولت این کشور مفسد اقتصادی هستند و به خارج از عربستان فراری شده اند هم به کشور بازگردانده خواهند شد.

به گفته او این اقدام در راستای طرح عربستان برای مقابله با فساد اقتصادی صورت خواهد گرفت که از دو ماه پیش آغاز شده و تاکنون شاهزاده ها و تجار مهمی را گرفتار خود کرده است.

به گفته دادستان عربستان، مسئولان سعودی در حال جمع آوری ادله و اسنادی هستند که نشان می دهد این افراد فعالیت های اقتصادی غیر قانونی داشته اند. به گفته او بعد از اعلام جرم علیه این مفسدان اقتصادی، از کشورهایی که این افراد در آن مستقر شده اند خواسته خواهد شد تا آنها را به مسئولان سعودی تحویل دهند.

در حالی که هنوز شماری از شاهزادگانی که در دور اول این طرح بازداشت شده بودند، آزاد نشده اند، مشخص نیست چند نفر از تجار و شاهزادگان سعودی که  به کشورهای غربی گریخته اند قرار است به عربستان باز گردانده شوند.

نظر شما