شناسهٔ خبر: 23538405 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

۳۷ حلقه چاه غیرمجاز در اردبیل مسدود شد

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: از ابتدای اجرای عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز در سال ۹۶ تاکنون تعداد ۳۷ حلقه چاه غیرمجاز در اردبیل مسدود و تعداد ۲۱ حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت، تقلیل منصوبات داده شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سلامت عزیزی صبح امروز در جلسه بررسی و هماهنگی انسداد چاه‌های غیرمجاز کشاورزی در اردبیل اظهار داشت: با عزم راسخ و با همکاری نیروی انتظامی، 6 حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت تقلیل منصوبات شده و یک حلقه چاه غیرمجاز نیز در محدوده شهرستان اردبیل پر و مسدود شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل افزود: با این عملیات از برداشت غیرمجاز آب زیرزمینی سالانه بیش از 0.64 میلیون مترمکعب از آبخوان دشت اردبیل جلوگیری به عمل آمده است و توانسته‌ایم در حوزه صیانت و حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی اقدام کنیم.

وی بیان کرد: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی، همکاران امور آب و گشت و بازرسی با همکاری نهادهای قضایی و انتظامی تلاش‌های لازم را انجام می‌دهند و با هماهنگی‌های انجام شده در این حوزه در صدد هستیم تا از فعالیت‌های افراد سودجو در این حوزه جلوگیری کنیم.

عزیزی تصریح کرد: برداشت‌های بی رویه آب سبب افت سطح آب زیرزمینی شده است و کاهش آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فرو چاله، فرونشست زمین، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع از هیچ کوششی در راستای صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند و این امور براساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می‌کند.

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: از ابتدای اجرای عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز در سال 96 تاکنون تعداد 37 حلقه چاه غیرمجاز در اردبیل مسدود و تعداد 21 حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت، تقلیل منصوبات داده شده است که در مجموع میزان صرفه‌جویی در سال جاری 4.06 میلیون متر مکعب است.

انتهای پیام/

نظر شما