شناسهٔ خبر: 23537872 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

گزارش ویژه مارکا

سبقت بارسلونا از رئال مادرید در سرمایه‏‎گذاری برای بازیکن جدید

بارسلونا در سال‎های اخیر به مراتب بیشتر از رئال مادرید برای خرید بازیکن هزینه کرده و این در حالی است که درآمدش از فروش بازیکن کمتر از رقمی که خرج کرده بوده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، در ترانسفر مارکت‌‎های اخیر تیم فوتبال بارسلونا در مقایسه با رئال مادرید، رقیب دیرینه‎اش، ۳۰۰ میلیون یورو بیشتر هزینه خرید بازیکن کرده است.

برای مثال در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ بارسلونا از فروش بازیکنانش ۴۰۸ میلیون یورو به درست آورد، اما ۷۶۵ میلیون یورو هزینه خرید بازیکن کرد و در نتیجه آمار منفی ۳۵۷ میلیون یورویی داشت. در همان دوره رئال ۴۰۳ میلیون از فروش بازیکن به دست آورد و ۴۶۱.۵ میلیون یورو هزینه خرید کرد که تنها ۵۸.۵ میلیون یورو منفی برایش در بر داشت. البته در این آمار وینیسیوس جونیور حساب نشده چون ۴۵ میلیون یورو تابستان بعد از آن برایش پردخت شد.

طبق ادعای مارکا با خرید جرارد دلوفئو (۱۲ میلیون)، پائولینیو (۴۰ میلیون)، نلسون سمدو (۳۰.۵ میلیون)، عثمانه دمبله (۱۰۵ میلیون)، فلیپه کوتینیو (۱۲۰ میلیون)، یری مینا (۱۱.۸ میلیون) و مارلون سانتوس (۵ میلیون) حالا بارسا رکورد جهانی را شکسته و ۳۲۴ میلیون یورو برای خرید بازیکن صرف کرده است. این رقم بدون در نظر گرفتن ۸۰ میلیون یورویی است که باید برای دمبله و کوتینیو در ادامه پرداخت شود.

از طرفی مادرید تنها ۳۰ میلیون یورو برای خرید تئو هرناندس و ۱۶.۵ میلیون یورو برای دنی سبایوس هزینه کرده و ۱۲۴ میلیون یورو هم از فروش آلوارو موراتا، ماریانو، دنیلو و خامس رودریگس به دست آورده است. 

نظر شما