شناسهٔ خبر: 23536385 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد

از ساخت و ساز روی گسل‌ها تا ایجاد مکان‌های امن در مواقع بحران

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موضوع نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها گفت: ساختمان‌هایی که بر روی گسل ساخته شده‌اند در مواقع بحران مشکل‌آفرین هستند.

صاحب‌خبر -

ناهید خداکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به اینکه زلزله یک مسئله طبیعی است و نمی‌توان از وقوع آن جلوگیری کرد گفت:‌اما می توان اقدامات پیشگریانه در زمینه کاهش میزان خسارات انجام داد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران به ایمن‌سازی ساختمان‌ها،‌داشتن فضای امن در هر خانه اشاره کرد و گفت:باید ساختمان ها را ایمن کرد.

وی با اشاره به موضوع نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها گفت: ساختمان‌هایی که بر روی گسل ساخته شده‌اند مشکل‌آفرین هستند به عنوان مثال در دو طرف گسل نیایش ساختمان‌های بلند و کوتاه زیادی ساخته شده است و یا روی سایر گسل ها ساخت و ساز صورت گرفته است.

خداکرمی با اشاره به مکان‌های امن در هنگام وقوع زلزله گفت:‌باید  مکان‌های امنی ایجاد کرد تا در مواقع بروز بحران مردم در آنجا اسکان یابند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین به موضوع بافت فرسوده اشاره کرد و گفت:‌ واقعاً باید برای بافت فرسوده فکری کرد. در 30 الی 40 سال گذشته به منافع کوتاه‌مدت فکر کرده‌ایم و به حل معضلات روزانه اندیشیده‌ایم. امیدوارم تا دیر نشده بتوانیم راه‌حلی پیدا کنیم و برای مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی فکری کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما