شناسهٔ خبر: 23532163 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اجرای طرح "پای درس ماه" در مهدهای کودک‌‌ اصفهان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان با همکاری بهزیستی، طرح "پای درس ماه" را برای مدیران و مربیان مهدهای کودک برگزار می‌کند.

صاحب‌خبر -

شهریار انصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اجرای طرح پای درس ماه اظهار داشت: مربیان و مدیران مهدهای کودک، گروه هدف طرح هستند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر سعی در نهادینه کردن بحث‌های عام المنفعه و بشر دوستانه دارد و به همین دلیل با برگزاری دوره‌ها و طرح‌های مختلف برای اقشار مختلف جامعه برای رسیدن به این هدف در تلاش است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان با بیان اینکه از سال‌های قبل کانون غنچه‌های هلال در مهدهای کودک‌‌ و پیش‌دبستانی‌ها راه‌اندازی شده است، بیان کرد: تلاش بر این است که بچه‌ها با مفاهیم بشر دوستانه امدادی آشنا شوند.

وی تصریح کرد: همچنین هلال احمر طرح‌های مختلف دانش‌آموزی با عناوین طرح دادرس، طرح رباتیک، طرح کاربرد علم تکنولوژی، مهندسی ریاضیات در کاهش سوانح را برگزار کرده  و  در سطح دانشگاه نیز با کانون‌های دانشجویی و فعالیت‌هایی که کانون‌های دانشجویی انجام می‌دهد، فعالیت کرده است.

انصاری با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر مسیر مشخص و مستمری برای آموزش گروه‌های سنی مختلف دارد، افزود: لازم است، مربیان و مدیران مهدهای کودک با امداد و کمک‌های اولیه آشنایی داشته باشند تا بتوانند به کودکان آموزش دهند.

وی گفت: طرح پای درس ماه با هدف آموزش و آشنایی مربیان با تاریخچه، اصول، اهداف و آموزش‌های امدادی برگزار می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: آموزش آشنایی با تاریخچه هلال احمر و صلیب سرخ، آموزش امداد و کمک‌های اولیه با سر‌فصل‌های ارزیابی مصدوم، احیای قلبی، ریوی، پانسمان و بانداژ و ... از مباحث ارائه شده در دوره است.

وی افزود: اجرای طرح پای درس ماه برای مدیران و مربیان مهدهای کودک با همکاری بهزیستی و جمعیت هلال احمر صورت گرفته است.

انتهای پیام/

نظر شما