شناسهٔ خبر: 23532134 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

روسيا اليوم: افزايش فشارها بر شوراي مرکزي فلسطين براي اتخاذ تدابير قاطعانه‌تر

صاحب‌خبر -

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه روسيا اليوم گزارش داد: فلسطيني ها از شوراي مرکزي فلسطين مي خواهند تصميمات قاطعانه تري که با تحولات ميداني همخواني داشته باشد اتخاذ کند.
شماري از فلسطيني ها در درگيري ها با نظاميان اسرائيلي در مناطق مختلفي از کرانه باختري مجروح و تعدادي نيز بازداشت شدند. اين تحولات در تظاهراتي اتفاق افتاد که براي سومين هفته متوالي در اعتراض به تصميم ترامپ در به رسميت شناختن قدس اشغالي به عنوان پايتخت اسرائيل در حال برگزاري است.
خبرنگار اين شبکه در رام الله گفت: در سومين جمعه پس از تصميم دونالد ترامپ در به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت اسرائيل، فلسطيني ها در چند نقطه تماس، با نيروهاي ارتش اسرائيل درگير شدند و اين درگيري ها در الخليل و بيت لحم و رام الله و نابلس که پس از کشته شدن يک شهرک نشين در غرب اين شهر بر اثر تيراندازي، سومين روز محاصره خود را طي مي کند از سر گرفته شد.
در ادامه گزارش؛ مصطفي البرغوثي دبير کل ابتکار ملي فلسطين گفت: «ارتش اشغالگر همه تظاهرات مردمي را سرکوب مي کند، اما اين مقاومت مردمي ادامه مي يابد و ما امروز جمعه آمده ايم تا بر تدوام مقاومت مردمي و مبارزه خود عليه اشغالگران، تصميم ترامپ و هر گونه تعدي به مردم فلسطين تأکيد کنيم».
خبرنگار افزود: ارتش اسرائيل درجه حالت آماده باش را در کرانه باختري افزايش داده است و تجهيزات نظامي را در نزديکي گذرگاه ها و به ويژه در مناطقي مانند روستاهاي نابلس و قلقيليا که شاهد درگيري هاي مستقيم بين فلسطيني ها و شهرک نشينان بوده تقويت کرده است .
در ادامه گزارش؛ عمر عساف از انجمن شخصيت هاي مستقل گفت: «اسرائيل هميشه فلسطيني ها را سرکوب مي کند و تلاش مي کند با استفاده از نيروي شديد نظامي شهروندان را از تدوام مبارزه منع کند اما آنان با وجود تمام سرکوب ها به مبارزه خود ادامه مي دهند».
خبرنگار گفت: اين تحولات در حالي است که فلسطيني ها منتظر تصميم هاي سياسي هستند که قرار است طي چند روز آينده در نشست شوراي مرکزي فلسطين اتخاذ شود، اين در حالي است که جنبش جهاد اسلامي در اين نشست حضور نخواهد داشت و خبرهايي نيز از عدم مشارکت حماس منتشر شده است. تا کنون يک برنامه سياسي واضح براي مقابله با تصميم ترامپ وجود نداشته است، از اين رو، فشارهاي مردمي بر شوراي مرکزي فلسطين براي اتخاذ تصميم هاي قاطع که با تحولات ميداني همخواني داشته باشد افزايش يافته است، از جمله توقف پايبندي به توافقنامه موجود با اسرائيل (توافقنامه اسلو) و بازپس گيري به رسميت شناختن آن. 

 

نظر شما