شناسهٔ خبر: 23531947 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

292 فلسطيني در جريان درگيري با نظاميان صهيونيست زخمي شدند

صاحب‌خبر -

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از به گزارش خبرگزاري آناتولي از رام‌الله، نظاميان رژيم صهيونيستي روز جمعه 292 شهروند فلسطيني را در کرانه باختري رود اردن و نوار غزه زخمي کردند.
292 نفر از شهروندان فلسطيني در جريان درگيري با نظاميان صهيونيست در مناطق مختلف کرانه باختري رود اردن از جمله قدس و نوار مرزي شرق غزه زخمي شدند. فلسطينيان بيش از يک ماه است که در اعتراض به تصميم دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا در به رسميت شناختن شرق و غرب قدس به عنوان پايتخت ادعايي رژيم صهيونيستي در مناطق مختلف کرانه باختري رود اردن و نوار غزه تظاهرات مي کنند.
جمعيت هلال احمر فلسطين در بيانيه اي اعلام کرد 148 فلسطيني در جريان درگيري هاي روز جمعه در کرانه باختري رود اردن و قدس زخمي شدند. در اين بيانيه آمده است پنج نفر بر اثر اصابت گلوله جنگي، 25 نفر بر اثر اصابت گلوله پلاستيکي و 154 نفر ديگر نيز بر اثر استنشاق گاز اشک آور زخمي و مصدوم شدند.
بر اساس اين بيانيه، درگيري بين نظاميان صهيونيست و جوانان فلسطيني در کرانه باختري رود اردن علاوه بر قدس در شهر هاي نابلس ، قلقيليه ( شمال کرانه باختري ) ، اريحا ( شرق کرانه باختري ) ، بيت لحم ( جنوب کرانه باختري ) و البيره ( مرکز کرانه باختري رود اردن ) رخ داد.
اشرف القدره سخنگوي وزارت امور خارجه فلسطين در غزه نيز اعلام کرد 108 نفر از جمله 43 نفر به ضرب گلوله جنگي و 65 نفر ديگر بر اثر استنشاق گاز اشک آور در اين منطقه زخمي شدند. القدره در بيانيه اي افزود 43 زخمي نيز در بيمارستان هاي غزه بستري و ساير زخمي‌ها سرپايي درمان شدند.
شاهدان اعلام کردند درگيري فلسطينيان با نظاميان صهيونيست در غزه در چهار منطقه مختلف در مرزهاي شرقي اين منطقه با اسرائيل شامل منطقه القراره ، ناحل عوز ، البريج و اردوگاه جباليا رخ داد. در ششمين جمعه متوالي خشم اکثر شهرهاي فلسطين صحنه تظاهرات و درگيري با نظاميان صهيونيست در چارچوب اعتراض در مخالفت با تصميم آمريکا در به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي بود.

 

نظر شما