شناسهٔ خبر: 23527304 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

برگزاری یک جشنواره فیلم دانش آموزی در کنار زلزله‌زده‌ها

هنرمندان و قهرمانان دفاع قدس در دوازدهمین دوره جشنواره دانش آموزی فیلم دفاع مقدس در کرمانشاه در کنار زلزله ها جمع شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، دوازدهمین دوره جشنواره دانش آموزی فیلم دفاع مقدس به همت عده ای از هنرمندان و جانبازان دفاع مقدس در دومین سالگرد شهادت سعید سیاح طاهری به مدت ۲ هفته و در دو سانس صبح و بعدازظهر در تمامی مناطق شهرها و روستاهای زلزله زده سرپل ذهاب (سه روز)، قصرشیرین (دو روز)، گیلانغرب (دوروز)، دالاهو(یک روز)، ثلاث باباجانی (دو روز) برگزار شد.

هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره عبارت بودند از فاطمه معتمد آریا، مالک سراج، کوروش سلیمانی، سید علی صالحی، محمدرضا هدایتی، سعید داخ، علی رضا مسعودی، بهزاد کریمی، حسین دهباشی، سالار عبدو (مدرس دانشگاه نیویورک) و از قهرمانان دفاع مقدس که کتاب هایشان توسط هنرمندان و در حضور خود شخص آنان به دانش آموزان شرکت کننده معرفی شد می توان به ملاصالح قاری شخصیت معروف کتابی به همین نام، سیده زهرا حسینی (راوی و قهرمان کتاب دا)، نورالدین عافی (راوی و قهرمان کتاب نورالدین پسر ایران)، فرنگیس حیدرپور (راوی و قهرمان زن کتاب فرنگیس) اشاره کرد.

در این جشن بجز اهدای وسایل ضروری تحصیل به همه دانش آموزان، به بیش از دوهزار نفر دختران سرپل ذهاب نیز عروسک اهدا شد. همچنین این مراسم با شعرخوانی فی البداهه مالک سراج و محمدرضا هدایتی همراه بود.

شهید سعید سیاح طاهری بنیانگذار اصلی این جشنواره مردمی بود که در هر موقعیتی در مناطق محروم و بویژه مصیبت دیده با کمک هنرمندان و قهرمانان معروف دفاع مقدس به یاری فرهنگی نوجوانان و مردم این نواحی می‌پرداخت و جشنواره دوازدهم دانش آموزی نیز در سالگرد شهادت وی در مناطق زلزله زده کرمانشاه به سرانجام رسید.

از پشتیبانان و یاوران کمک کننده این جشنواره می توان به حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان سینمایی وزارت ارشاد، ستادکل نیروهای مسلح، آموزش و پرورش کرمانشاه، سپاه نبی اکرم (ع)، سازمان تبلیغات اسلامی و دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران اشاره کرد.

نظر شما