شناسهٔ خبر: 23519430 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سرپرست فرمانداری گیلانغرب:

زمین لرزه امروز علاوه بر خسارت به واحدهای مسکونی و تجاری، پنج مصدوم داشت

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری گیلانغرب، با اشاره به وقوع زمین لرزه 5.6 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح امروز، گفت: این زمین لرزه علاوه بر خسارت به تعدادی از واحدهای مسکونی، تجاری و واحدهای دامی، پنج مصدوم نیز بر جا گذاشت.

صاحب‌خبر -

فرهاد همتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در پی وقوع چندین زمین لرزه بزرگ در سومار و حوالی گیلانغرب، به بخش هایی از ساختمان دانشگاه پیام نور، نمای برخی از شعب بانک ها و واحدهای مسکونی و تجاری شهر گیلانغرب خسارت جدی وارد شد.
وی بیان کرد: همچنین زمین لرزه های امروز باعث تخریب چند واحد مسکونی و دامی در روستاهای 'داربید و سرحال شیرزادی' در دهستان ویژنان از توابع گیلانغرب شد.
وی گفت که اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در حال آماده باش کامل هستند و تیم های ارزیابی نیز برای بررسی بیشتر میزان خسارت وارده، به مناطق مختلف گیلانغرب اعزام شدند.
وی از مصدوم شدن پنج تن از شهروندان گیلانغرب در جریان وقوع زلزله امروز خبرداد و گفت: مصدومان پس از مراجعه به بیمارستان الزهرا گیلانغرب، به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب اضافه کرد که شدت و بزرگی زلزله های امروز، باعث ایجاد اضطراب در بین شهروندان و خروج آنها به بیرون از منازل و استقرار در خیابان های سطح شهر و روستاها شده است.
همتی از شهروندان خواست علاوه بر حفظ خونسردی، جانب احتیاط را رعایت نیز رعایت کنند.
از ساعت 10 و 29 دقیقه صبح امروز تاکنون حدود 60 پس لرزه در منطقه مرزی سومار قصرشیرین به وقوع پیوست که بزرگترین آن 5.6 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.
7079/7398/8066 خبرنگار:سلطانمراد شهبازپور**انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

نظر شما