شناسهٔ خبر: 23355212 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

بازار تخم مرغ باتوزیع محصولات وارداتی کنترل می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخشی از کمبود تخم مرغ از طریق واردات تأمین می شود گفت: تلاش می کنیم شرایط بازار را با توزیع تخم مرغ وارداتی کنترل کنیم.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری مهر: محمود حجتی در حاشیه سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی در جمع خبرنگاران درباره نابسامانی‌های اخیر بازار تخم مرغ با بیان اینکه سال گذشته و امسال با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در واحد‌های مرغ تخم گذار روبرو بودیم که موجب شد بخشی از این واحد‌ها از بین برود، اظهار داشت: در حال حاضر به علت گسترش آنفلوانزا با کمبود عرضه تخم مرغ در بازار مواجه شدیم که بخشی از این کمبود را از طریق واردات تأمین می‌کنیم.

حجتی تصریح کرد: با کنترل چگونگی توزیع به بازار مصرف، تلاش می‌کنیم آرام آرام شرایط بازار را کنترل نماییم.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه امروزه قیمت محصول نهایی طیور تولید شده در کشور از قیمت جهانی پائین‌تر است، گفت: در حال حاضر قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار جهانی بین ۲ تا ۲.۱۰ دلار است، اما این محصولات در ایران با قیمت ارزان تری عرضه می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر قیمت خرید شیر خام از دامداران کمتر از نرخ مصوب است، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از طریق یارانه بازار این محصول را به نفع تولید کنندگان و مصرف کنندگان تغییر دهیم تا همه بتوانند این کالا را مصرف کنند البته بنده شخصا شرمنده دامداران و مردم هستم.

نظر شما