شناسهٔ خبر: 23064939 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

شخصیت انقلابی الجزایری: فلسطین نیز همانند الجزایر بر اشغالگران پیروز می شود

الجزیره-ایرنا- «لوئیزا ایگل احریز» از زنان انقلابی الجزایر که نقش زیادی در مبارزه با استعمار فرانسه داشته است در حمایت از مردم فلسطین، تصریح کرد: حق بر باطل پیروز می شود و همان گونه که الجزایری ها با قیام بر ضد اشغالگران موفق شدند کشور خود را آزاد کنند، فلسطینی ها نیز با ادامه قیام خود به پیرزوی می رسند.

صاحب‌خبر -

احریز روز یکشنبه در حاشیه تجمع بزرگ مردم الجزیره برای اعلام حمایت از قدس و فلسطین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: فرانسه 132 سال در الجزایر حضور داشت اما مردم با قیام و فداکاری های خود بالاخره موفق شدند اشغالگران را از کشورشان بیرون کنند و به استقلال برسند.
این انقلابی و مجاهد الجزایری با بیان اینکه فلسطین در قلب الجزایری ها و در قلب همه مسلمانان است، افزود: 'پیروزی فلسطین و آزادی آن حتمی است، ان شاء الله به زودی شاهد آزادی فلسطین خواهیم بود.'
این زن انقلابی الجزایری در ادامه گفت: الجزایر با سرسخت ترین قدرت استعماری در جهان روبرو بود اما با از خودگذشتگی های مردمش، بالاخره موفق و آزاد شد، فلسطین نیز به زودی پیروز و از اشغال صهیونیست ها خارج می شود.
وی در خصوص تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس گفت: ترامپ در خصوص ارزیابی امت اسلامی دچار اشتباه بزرگی شده است، او نمی داند ما تا چه اندازه قدرت داریم و در راه رسیدن به اهدافمان پایداری می کنیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه 15 آذر در سخنانی در کاخ سفید با بیان اینکه شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را آغاز کند.
این مجاهد الجزایری که در دوران استعمار فرانسه به دلیل فعالیت های ضد استعماری اش، دستگیر و شدیدا شکنجه شده است. خاطرات خود را از این دوران در کتابی منتشر کرد.
شهر قدس که مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان در آن قرار دارد است، بخش لاینفک فلسطین و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغالی، محسوب می شود و اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس، نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
خاورم **2041**1049
خبرنگار: سید شاهپور حسینی /انتشار دهنده : مریم کاظمی

انتهای پیام /*

نظر شما