شناسهٔ خبر: 23053854 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

ادامه سریال رسوایی اخلاقی قانونگذاران آمریکایی / عضو دمکرت مجلس نمایندگان: دیگر کاندیدا نمی شوم ادامه سریال رسوایی اخلاقی قانونگذاران آمریکایی / عضو دمکرت مجلس نمایندگان: دیگر کاندیدا نمی شوم

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا پس از ادعای دو زن علیه وی مبنی بر سوء رفتار جنسی اعلام کرد در انتخابات بعدی نامزد نخواهد شد.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری دِهیل، در ادامه رسوایی های اخلاقی اعضای کنگره آمریکا، «روبن کیهوئن» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد در انتخابات بعدی کنگره شرکت نخواهد کرد.
اقدام کیهوئن پس از آن بود که کمیته اخلاقی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد قصد تحقیق پیرامون اتهام های جنسی علیه این نماینده را دارد.
دو زن که یکی از آنان کارمند دفتر کیهوئن است او را به سوء رفتار جنسی و فرستادن پیام های حاوی پیشنهادهای غیراخلاقی متهم کرده اند.
به گزارش ایرنا، سریال رسوایی های اخلاقی اعضای کنگره آمریکا همچنان ادامه دارد و تا کنون سه تن از اعضای کنگره استعفای خود را اعلام کرده اند.
«ترنت فرنکس» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی و در پی استعفای دو تن دیگر از اعضای کنگره به دلیل افشای سوء رفتار جنسی اعلام استعفا کرد.
«ال فرانکن» سناتور دمکرات نیز پیش از اعلام استعفای فرنکس، تحت فشار افکار عمومی و هم حزبی های خود اعلام کرد که ظرف چند هفته از سنا کناره گیری خواهد کرد.
همچنین، «جان کانیرز» با سابقه ترین عضو مجلس نمایندگان آمریکا پس از روبه رو شدن با اتهام های مشابه استعفای خود را اعلام کرد.
در پی استعفای این سه عضو کنگره آمریکا در پی رسوایی های اخلاقی، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت از دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور خواست از مقام خود کناره گیری کند.
سندرز در پیامی توئیتری با اشاره به فایلی صوتی از سخنان ترامپ درباره سوء رفتارش با زنان، نوشت: رئیس جمهوری داریم که در نواری تایید کرد که به زنان تجاوز کرده است. امیدوارم که او به آنچه در حال روی دادن است توجه و به استعفا فکر کند.

برچسب‌ها:

نظر شما