شناسهٔ خبر: 23050499 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

این هفته در کمیسیون قضایی مجلس بررسی می‌شود

بررسی بخش قضایی کلیات لایحه بودجه و طرح صدور چک

شروع بررسی بخش قضایی کلیات لایحه بودجه سال آینده و طرح صدور چک از برنامه‌های این هفته کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قره‌سید رومیانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری گفت: کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی بررسی طرح صدور چک را این هفته بررسی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بررسی بخش قضائی کلیات لایحه بودجه سال 1397 کل کشور نیز در جلسات این هفته کمیسیون بررسی می شود و امیدواریم بتوانیم به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم ادامه داد: بررسی طرح حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان و همچنین بررسی لایحه قضازدائی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین نیز در این هفته در کمیسیون حقوقی قضائی مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری عنوان کرد:در جلسات کمیسیون بحث و همکفری و تعامل خوبی بین اعضا برقرار است و همواره سعی می شود نکات و نظرات مختلف شنیده و با جمع بندی مناسب بهترین تصمیمها اتخاذ شود.

قره سید رومیانی ادامه داد:در این هفته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی"طرح الحاق یک تبصره به ماده 353 قانون آیین دادرسی کیفری که توسط شورای محترم نگهبان اعاده شده بود و همچنین "لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی" در دستور کار قرار دارد.

سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: اقدامات خوبی تاکنون در این معاونت انجام شده است. از آنجا که نقش وزارت دادگستری سیاستگذاری و هماهنگی در حوزه مالکیت فکری است، به جهت پیشبرد اهداف و همچنین ایجاد نظم و تعامل بیشتر میان دستگاه ها، معاونت حقوق مالکیت فکری ایجاد شده و این معاونت شامل دو اداره کل دفتر برنامه ریزی، هماهنگی و حمایت حقوق مالکیت صنعتی، دانش سنتی و منابع ژنتیک و دفتر برنامه‌ریزی، هماهنگی و حمایت از حقوق مالکیت ادبی، هنری و نمودهای فرهنگ عامه است و همچنین دبیرخانه شورای سیاستگذاری ملی و هماهنگی دستگاه های اجرایی در زمینه مالکیت فکری تحت نظارت این معاونت فعالیت می‌کند.

وی افزود: با همکاری و بهره‌گیری از نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان و صاحبنظران این حوزه، اقدامات مربوطه را بررسی خواهیم کرد و تلاش داریم از تمام ظرفیتهای ممکن در این حوزه برای نقش آفرینی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما