شناسهٔ خبر: 23031056 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

مدیرکل صید و شکار سازمان محیط‌ زیست در گفت و گو با میزان:

زمین کشاورزی برای شکار به تالاب تبدیل شده/ مالکان تالاب ها اجازه شکار پرندگان را ندارند

خبرگزاری میزان- مدیرکل صید و شکار سازمان محیط‌ زیست گفت: امسال به دلیل هشدار آنفلونزای حاد پرندگان، هر گونه شکار پرنده وحشی و مهاجر ممنوع است.

صاحب‌خبر -

زمین کشاورزی برای شکار به تالاب تبدیل شده/ مالکان تالاب ها اجازه شکار پرندگان را ندارندعلی تیموری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت:  سال 96 به دلیل آنفولانزای فوق حاد پروندگان، هر گونه شکار پرندگان وحشی کنار آب زی و آب زی مهاجر ممنوع است. سازمان محیط زیست هیچ گونه دستور العملی به استان ها برای شکار این گونه ها ابلاغ نکرده و هر گونه شکاری، تخلف است و صورتجلسه و به مراجع قضایی ارسال می شود.

وی درباره رویه شکار در فریدون کنار گفت:در شهرستان فریدون کنار، زمین های کشاورزی شخصی تبدیل به تالاب شده است و باید برای این موضوع راه حلی پیدا شود. این موضوع وجه قانونی دارد که در کنوانسیون تالاب بین المللی رامسر ثبت شده است. اما این به معنای اجازه شکار گونه های مهاجر نیست.

وی افزود: سازمان محیط زیست مخالف شکارهای سنتی نیست، مخالفت ما با شکار با دام های شبانه و تورهای هوایی است که همه گونه های پرندگان مهاجر را به دام می اندازد.

مدیر کل صید و شکار سازمان محیط زیست در باره اقدامات این سازمان در جلوگیری از شکار گفت: سازمان حفاظت محیط زیست متولی حیات وحش کشور است و شکارچیان و متخلفین را تحویل مراجع قضایی کشور می دهد. اما شرایط فریدونکنار متفاوت است. در شهرستان فریدونکنار تنها 6 محیط بان داریم که با شرایط سخت به طور شیفتی کار می کنند.

وی افزود: مدیر کل محیط زیست از دستگاه های مختلف دعوت کرده که جلسه ای برای رسیدگی به وضعیت شکار پرندگان تشکیل شود. امسال شرایط مازندران متفاوت است،سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرده که بیشترین میکروب آنفلوانزای پرندگان در مازندران است. باید همگرایی بین نهاد های مختلف مانند نیروی انتظامی، استانداری و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد و برای این وضعیت راهکاری ایجاد شود.

انتهای پیام/

نظر شما