شناسهٔ خبر: 23018338 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

۲۴ آذر؛ گزارش نماز جمعه تهران

- همشهری آنلاین: نماز جمعه ۲۴ آذر در تهران به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه شد

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: ترامپ و رژیم صهیونیستی با اهداف شومی که منظور کرده بودند ایجاد فتنه در کشورهای اسلامی را دنبال می‌کردند اما یاوه گویی ترامپ باعث اتحاد کشورهای اسلامی در بعد مقاومت شد .

وي افزود: موضوع فلسطین مساله اول جهان اسلام است که آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش داشتند به حاشیه رانده شود و تا حدی هم رانده شده بود اما سخنان ابلهانه ترامپ باعث شد همه کشورهای اسلامی متحد شده و عکس العمل نشان دهند.

صدیقی ادامه داد: استکبار و همراهانش نه تنها به هدف خود نرسیدند بلکه باعث شدند نفوذ منطقه‌ای، عاطفی، سیاسی و نظامی ما در منطقه تعمیق شود و در برابر خطرهای جدید، کشورهای اسلامی با اتحاد خود در بعد مقاومت و تشکیل زینبیون، حیدریون و فاطمیون، حلقه مستحکم دفاعی بوجود آورند .

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه که زوال اسرائیل نه در مدت طولانی بلکه به زودی قطعی و غیر قابل انکار است، اظهارکرد: مردم فلسطین یکپارچه به پا خاسته و انتفاضه سوم را بوجود آوردند، اجلاس اضطراری کنفرانس اسلامی محقق شد و قطعنامه جهان اسلام منعکس گردید و مساله فلسطین بار دیگر در جایگاه خود قرار گرفت .

صدیقی گفت: بار دیگر انزاوی امریکا در جهان رقم خورد زیرا خود غربی‌ها و هم پیمانانش این مساله را رد کردند و نخست وزیر بی‌شرم اسرائیل نیز وقتی به فرانسه رفت به او اعلام کردند که حرف ترامپ را قبول نداریم زیرا خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است و حاضر نشدند به آنها چراغ سبز نشان دهند .

خطیب جمعه تهران افزود: اینها امدادهای غیبی است زیرا هرچه تلاش می‌کنند به ما ضربه بزنند به خودشان برمی گردد و به لطف خدا ما قوی تر و استکبار هر روز ضعیف‌تر می‌شود.

حجت الاسلام صدیقی در ادامه توصیه کرد: انتفاضه ای که با توصیه هوشمندانه پرچمدار مستضعفان در غیبت امام زمان یعنی حضرت امام خامنه‌ای آغاز شده باید ادامه یابد و به فرموده رهبر معظم انقلاب مردم فلسطین باید یکپارچه به پاخیزند و مسلح شوند و کشورهای اسلامی که در کنفرانس جمع شدند به قطعنامه بسنده نکنند و همه به میدان بیایند.

صدیقی افزود: به توصیه دبیر کل حزب‌الله لبنان کشورها سفارت خانه‌های اسرائیل را در برخی کشورها تعطیل کنند و سفرای امریکا را احضار کرده و یادداشت اعتراضی بدهند و همچنین یکی از صاحب نظران عربی خواستار تحریم کالاهای اسرائیلی و آمریکایی شده است تا امریکا در انزوای اقتصادی، سیاسی و فکری و مورد نفرت جهانی قرار گرفته و تحت فشار از یاوه گویی و زورگویی دست بردارد.

وی ادامه داد: این مساله سابقه دارد و در سازمان ملل دو قطعنامه ظالمانه برای مشروعیت دادن به اسرائیل غاصب صادر شد ولی در این دو قطعنامه تقسیمی که بین فلسطین و اسرائیل بیان کرده ومصوب کرده اینست که قدس ازآن فلسطینی‌ها و به عنوان جایی که در اشغال اسرائیل است معرفی شده ولی بعد‌ها کنکره امریکا تصویب کرد که به عنوان پایتخت اسرائیل باشد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: روسای جمهور سابق امریکا همگی مثل ترامپ هستند با این تفاوت که ترامپ، شرور بدون نقاب ولی آنها شرور با نقاب مخملی بودند .

صدیقی گفت: اینکه ترامپ جرات کرد تا این حرف خطرناک را بزند بخاطر این است که عقل ندارد و این بی‌عقلی برای کشور و ملتش چه مشکلاتی را فراهم آورده و برای جهان بشریت چه بحرانهایی را ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه 'عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد'، گفت: ما موحد و معتقد به مدیریت حضرت حق هستیم و خدا را در ربوبیت حکیم و عزیز می‌دانیم و می‌دانیم ملت و انقلاب ما براساس دستور خدا بوده و ملت ما به پیروی از رهبری موحد در خط خدا حرکت می‌کند .

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: هم در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و همچنین فتنه‌های 78 و88 همه جا دست خد ا از آستین برامده و با امداد‌های غیبی مردم تثبیت شده اند، در مقطع دیگر استکبار داعش را ساخته بود که حصار امنی برای اسرائیل درست کنند و دو کشور مهم عراق و سوریه را تجزیه کنند که در آنجا هم به هدف شوم خود نرسیدند .

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود به وضعیت کشور یمن اشاره کرد و افزود: امداد الهی شامل حال یمنی‌ها نیز شد و از بین رفتن علی عبدالله صالح مهره فتنه‌گر که تحت تاثیر عربستان خائن و امارات نگرانی بوجود آورده و بدنبال فتنه داخلی بود اما کشته شدن این فتنه‌گر مردم یمن را منسجم تر کرد و امید آن می‌رود رژیم کودک کش و بی‌رحم که نه مسلمان و نه عرب است به همین زودی به سزای عملش برسد .

صدیقی همچنین به موضوع وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: قبل از آمدن امریکا و استعمار و عقب ماندگی از علم و فرهنگ دینی و اخلاقی، ما دانشگاه جندی شاپور و خواجه نصیر طوسی داشتیم و همه علوم زیر لوای اسلام ترتیب داده شده بود .

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: ابن سینا و خواجه نصیر و دیگر بزرگان و ریاضی دانان و طبیبان بزرگ در کشور ما بودند و علوم اسلامی از قرآن و حدیث گرفته شده بود و علمی سالم همچون هسته‌ای صلح آمیز بود و بی‌اخلاقی و هرزگی نداشت .

صدیقی گفت: با پیروزی انقلاب علما در مساجد دانشگاه به تحصن نشستند و زیر پرچم ولایت فقیه شورای عالی انقلاب فرهنگی را به صورت برنامه درآوردند .

وی افزود: بنابراین دانشگاه‌ها اگر به بایدها و نبایدها و حوزه‌ها به نیازهای جامعه و دانشگاه توجه کنند و شایستگی‌ها را از حوزه‌ها بگیرند علوم هدفدار خواهد شد و جامعه به مقاصد عالی خواهد رسید .

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله دستغیب گفت : این شهید محراب، عارف ،حکیم و معلم اخلاق بودند که شهادت وی را به محضر شریف امام زمان بازماندگان و ملت تبریک و تسلیت عرض می‌کند .

صدیقی در خطبه اول نماز جمعه تهران نیز تقوا را کلید حل تمام مشکلات دانست و گفت: خداوند همراه کسانی است که تقوا دارند، یعنی زندگی آنها با محاسبه رضای الهی تنظیم شده است و حریم خدا را نگه می‌دارند.

وی افزود:هرگاه انسان گناه می‌کند شیطان فرمانده است و همان مقدار که مسئولین سیاسی کشورها از شیطان بزرگ اطاعت می‌کنند دلیل ذلت وخواری است و کسی نباید در مقابل شیطان بزرگ که دشمن همه بشریت است و در ظاهر و باطن گردن کلفتی می‌کند کوتاه بیاید.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: کسانی که امریکا و قدرت‌های استکباری غرب را یاری می‌کنند وبا برنامه‌های انها برای مردمشان برنامه‌ریزی می‌کنند به ظالم کمک کرده‌اند .

برچسب‌ها:

نظر شما