شناسهٔ خبر: 22937074 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

اخراج هیات بحرینی دیدار کننده از سرزمین های اشغالی

خبرگزاری میزان- احمد بحر معاون اول شورای قانونگذاری فلسطین گفت: سفر این هیات به اسرائیل با مجوز شاه بحرین صورت گرفته است.

صاحب‌خبر -

اخراج هیات بحرینی دیدار کننده از سرزمین های اشغالیبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، سازمان اوقاف اسلامی در قدس هیات بحرینی دیدار کننده از سرزمین های اشغالی را اخراج کرد.

به نقل از روزنامه فرا منطقه ای القدس العربی، سفر این هیات که با موافقت حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین و در پی تحولات اخیر توهین به مقدسات اسلامی انجام شد، انتقادهایی را در پی داشته است.


احمد بحر معاون اول شورای قانونگذاری فلسطین گفت: سفر این هیات به اسرائیل با مجوز شاه بحرین صورت گرفته است.


رسانه ها روز شنبه از ورود هیاتی بحرینی به سرزمین های اشغالی خبر دادند.
این هیات متشکل از 24 نفر عضو انجمنی موسوم به «هذه هی بحرین» که به گفته این شبکه عرب هستند، در سفری علنی وارد سرزمین های اشغالی شدند.


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب (15 آذر) در اقدامی که سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای دنیا آن را در تضاد با قطعنامه‌های بین‌المللی دانستند، شهر قدس را به عنوان پایتخت جدید رژیم صهیونیستی معرفی کرد و دستور داد سفارت کشورش به این شهر منتقل شود. کنگره آمریکا در سال 1995 میلادی قانونی مبنی بر «وجوب اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی»، تصویب کرد. در این قانون آمده است که «از سال 1950 میلادی، شهر قدس پایتخت اسرائیل بوده است» و رژیم صهیونیستی خواستار انتقال سفارت آمریکا به این شهر است.


با وجود اینکه این قانون الزام آور است اما بندی دارد که به رئیسان جمهوری آمریکا اجازه می دهد که «برای حمایت از منافع امنیت ملی»، انتقال سفارت را 6 ماه به تاخیر بیندازند. از همان سال تاکنون، «بیل کلینتون»، «جرج بوش»، «باراک اوباما» رئیسان جمهور پیشین آمریکا به طور منظم، انتقال سفارتخانه این کشور به شهر قدس را دو بار سال به تعویق انداختند.


اما این بار ترامپ، بر خلاف رئیسان جمهور پیشین آمریکا، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت. این اقدام با واکنش های منطقه و جهانی گسترده ای روبه رو شده است.


در پی این رویداد، سرزمین فلسطین اشغالی طی روزهای اخیر شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی علیه تصمیم ترامپ است.


رژیم صهیونیستی در سال 1967 میلادی، قدس شرقی را اشغال کرد و در سال 1980 در اقدامی که جامعه جهانی و از جمله آمریکا آن را به رسمیت نشناخت، قدس را پایتخت ابدی و یکپارچه خود اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

نظر شما