شناسهٔ خبر: 22934985 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ماجرای 200 هزار یورویی گولچ شفاف سازی شد

آنتونی گولچ در حالی از باشگاه پرسپولیس از این باشگاه به فیفا شکایت کرد که گفته می شود حسین هدایتی در زمان عقد قرارداد مبلغ 200 هزار یورو به درخواست علی‌اکبر طاهری در اختیار وی قرار می‌دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مطرح شدن قضیه پرداخت 200 هزار یورویی به گولچ باعث شده است در شبکه‌های اجتماعی حرف و حدیث‌های زیادی در مورد مسئولان پیشین باشگاه پرسپولیس مطرح شود. با توجه به این قضیه حسین خبیری، مدیررسانه‌ای پیشین باشگاه پرسپولیس که به نوعی رابط اصلی بین طاهری و هدایتی بود در واکنش به صحبت‌های مطرح شده در مورد این قضیه شفاف‌سازی کرد.

خبیری در این خصوص گفت: روزی که آنتونی گولچ به همراه مدیربرنامه‌های خارجی و ایرانی‌اش نزد علی‌اکبر طاهری آمدند، من در آنجا حضور داشتم. در مورد گولچ گفته شد که او با تیم استرالیایی توانسته قهرمان آسیا شود و گل قهرمانی هم توسط او به ثمر رسیده است. شواهد امر و کارنامه گولچ نشان می‌داد او بازیکن باکیفیتی است، از این‌رو باشگاه اقدام به جذب این بازیکن کرد. طاهری برای اینکه قرارداد گولچ را نهایی کند و با توجه به فرصت کمی هم که در اختیار داشت، از من خواست برای پیش‌قرارداد مدافع کروات از حسین هدایتی کمک بگیرم.

 وی افزود: به خواسته طاهری من با هدایتی تماس گرفته و از او خواهان مبلغ پیش‌قرارداد گولچ که رقم کمی هم نبود شدم. او هم لطف کرد و یک ساعت بعد توسط یکی از کارمندانش مبلغ 200 هزار یورو به دست ما در باشگاه پرسپولیس رساند. من این پول را گرفته و نزد طاهری رفتم. او هم ابراز خوشحالی کرد و گفت این پول را در اختیار محمد ترکاشوند قرار دهم تا آن را به حساب باشگاه بریزد و در باشگاه نیز ثبت شود.

حقیقت امر این است که طاهری تأکید داشت پول‌هایی که هدایتی کمک می‌کند، حتماً ثبت سند شود. وقتی خواستم نزد ترکاشوند بروم گفتند که او بیرون از باشگاه است. از آنجا که من دوست نداشتم مبلغ 200 هزار یورو را نزد خودم نگه دارم سریع با ترکاشوند تماس گرفتم و در مقابل بیمارستان میلاد پول را به وی تحویل دادم و رسید آن را نیز دریافت کردم. رسید را نیز نزد هدایتی برده و تحویل ایشان دادم.

ماجرای 200 هزار یورویی گولچ شفاف ساز ی شد

مسئول پیشین باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که «چرا 200 هزار یورو به گولچ پرداخت نشده است؟»، عنوان کرد: هدایتی هم از این موضع دلخور است که چرا این پول به گولچ پرداخت نشد تا الان باشگاه پرسپولیس با شکایت این بازیکن و باشگاه سابقش مواجه نشود. البته 200 هزار یورو پول کمی نیست که در باشگاه پرسپولیس مفقود شده باشد یا به گفته یکسری افراد توسط برخی ناپدید شده باشد، بلکه واقعیت این است که پول به دستور طاهری به حساب باشگاه ریخته شده و ثبت سند شد، اما فقط بخش کمی از آن به گولچ پرداخت و مابقی آن در بخش‌های دیگر باشگاه هزینه کردند.

خبیری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در جزئیات این موضوع قرار داشتم وظیفه خود دانستم آن را اطلاع‌رسانی کنم تا خدای نکرده در این میان به برخی تهمت زده نشده و حق کسی اجحاف نشود.

اگرچه وظیفه فرد دیگری که زمان طاهری به باشگاه پرسپولیس آمد و خیلی هم به او بها داده شد و الان هم در پرسپولیس مسئولیت دارد بود که این مسائل را اطلاع‌رسانی کند. شاید بر عملکرد مدیران قبلی باشگاه پرسپولیس نقدی باشد، اما نباید واقعیت را پنهان کرد و به افراد تهمت زد. همان‌طور که گفتم ناراحتی هدایتی هم از این است که چرا وقتی این پول را از او به‌عنوان پرداخت به گولچ گرفته شد، به وی ندادند و خرج مسائل دیگر در باشگاه شد.

 گولچ قراردادی سالیانه 660 میلیونی داشت و پس از 7 هفته به خطار عدم دریافت 3 ماه از حقوقش به فیفا شکایت کرد و خواهان دریافت کل قرارداد دوساله‌اش شد. در پی این شکایت فیفا باشگاه پرسپولیس را به پرداخت 323 هزار یورو محکوم کرده و گفته می‌شود بابت رضایت‌نامه به باشگاه شریف مولداوی پرسپولیس 200 هزار یوروی دیگر محکوم شده است.

این تیم قرار بود 100 هزار یورو بابت رضایت‌نامه دریافت کند که با احتساب جرایم باید 200 هزار یورو به این تیم پرداخته شود. پرسپولیس مجموعا 523 هزار یورو به گولچ و تیم مولداویایی پرداخت کند. احتمالا این مبلغ 200 هزار یورویی را هدایتی بابت رضایت‌نامه و قسط اول قرارداد گولچ پرداخت کرده بوده است.طیبق شنیده‌های ما این مبلغ بابت سایر هزینه‌های نقل و انتقالات هزینه شده و این گونه نبوده که صرف خرید چیزهای دیگری شده باشد.

منبع:روزنامه پیروزی

انتهای پیام/

پشت پرده ۲۰۰ هزار یورویی که برای قرارداد گولچ گرفته شد

نظر شما