شناسهٔ خبر: 22891073 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

شگفتی رسانه عراقی از اقدام روزنامه سعودی+عکس

یک رسانه معتبر عراقی از اقدام روزنامه سعودی 'الشرق الاوسط' که تنها چند ساعت پس از اعلام تصمیم ترامپ درباره بیت المقدس می نویسد: خطر ایران برای اعراب بیشتر از اسرائیل است! ابراز شگفتی کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری المعلومه نوشت: تنها چند ساعت پس از اعلام تصمیم ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، روزنامه سعودی الشرق الاوسط درمقاله ای همان مطالب تکراری و طبل تو خالی رسانه های عربستان را به صدا درآورده است که 'خطر ایران بیشتر از اسرائیل است!

المعلومه نوشت الشرق الاوسط در مقاله ای از نویسنده جنجالی خود 'صالح القلاب' که عضو هیات امنای گروه تحقیقات و بازاریابی عربستان است، درشرایطی که چند ساعت بیشتر از تصمیم ترامپ نگذشته، به این موضوع پرداخته است.

بسیاری از آگاهان سیاسی معتقدند که ترامپ پیش از اعلام نظر خود درباره قدس با سران برخی کشورهای عربی از جمله حاکمان سعودی رایزنی کرده است.رفتار سعودی ها بخصوص در زمینه حمایت از تروریستم و عناد با نیروی مقاومت در سالهای اخیر حاکی از روابط نهان و آشکار با رژیم صهیونیستی است.

قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.

شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند.»

نظر شما