شناسهٔ خبر: 22890830 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

موریتانی اقدام اخیر ترامپ در مورد بیت المقدس را محکوم کرد

الجزیره-ایرنا- وزارت خارجه موریتانی با صدور بیانیه ای ، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تصمیم برای انتقال سفارت این کشور به قدس را به شدت محکوم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بامداد جمعه ایرنا و به نقل از خبرگزاری رسمی موریتانی،وزارت خارجه این کشور مخالفت خود را با این اقدام «دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد و آن را مخالف قوانین بین الملل دانست.
موریتانی تاکید کرد که احترام نگذاشتن به وضعیت حقوقی بیت المقدس می تواند سبب افزایش بحران در منطقه و سست شدن بنیان تلاش های بین المللی برای تحقق صلح برای اساس اصل همزیستی مسالمت آمیز شود.
وزارت خارجه موریتانی در پایان اعلام کرد: این تصمیم آمریکا می تواند تنش در منطقه را افزایش دهد و صلح جهانی را نیز تهدید کند که این به نفع هیچ طرفی نیست.
ترامپ روز چهارشنبه در سخنانی در کاخ سفید با یادآوری اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد، گفت: از وزارت خارجه می خواهم که آماده شود تا انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را آغاز کند.
رئیس جمهوری آمریکا سپس فرمان اجرایی شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس شرقی از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال میلادی گذشته قطعنامه ای تصویب و تاکید کرد که «هیچ تغییری در مرزهای قبل از چهارم ژوئن 1967 از جمله در رابطه با بیت المقدس به رسمیت شناخته نخواهد شد، مگر اینکه طرف ها در مذاکرات بر سر آن به توافق برسند».
شبد**خاورم **2041**1010
خبرنگار: سید شاهپور حسینی **انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

نظر شما