شناسهٔ خبر: 22890211 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ابنا | لینک خبر

عبدالملک الحوثی: آمریکا شریک اسرائیل در اشغال فلسطین است

رهبر جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه آمریکا در اشغالگری رژیم صهیونیستی شریک است، از یمنی‌ ها خواست برای اعتراض به تصمیمات ترامپ به خیابان ها بیایند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیر کل جنبش انصارالله یمن در واکنش به تصمیم آمریکا در تعیین قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که واشنگتن به همراه این رژیم، در اشغال فلسطین شریک است.

«سید عبدالملک الحوثی» در سخنرانی به مناسبت تصمیم اخیر دولت آمریکا، از مردم یمن خواست فردا جمعه 17 آذر 1396 برای اعتراض به خیابان‌ ها بیایند.

الحوثی بر موضع ثابت یمن در حمایت از مقدسات و ملت فلسطین تاکید کرد و گفت: همبستگی و تلاش امت اسلامی برای مقابله با دسیسه ها و حمایت از ملت فلسطین امری ضروری است.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: این تصمیم آمریکا در قبال بیت المقدس عجیب نیست. این موضعگیری بار دیگر خصومت رهبران این کشور با اسلام و مسلمانان را ثابت کرد.

وی گفت که تصمیم ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس و تعیین این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل، با هماهنگی برخی از رژیم های عربی منطقه صورت گرفت.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد: آمریکا به قوانین و توافق های بین المللی و انسانی احترام نمی گذارد و موضع اخیر آمریکا خیانت برخی رژیم های عربی مثل عربستان و امارات را آشکار کرد.

الحوثی ادامه داد: «رژیم ‌های عربستان و امارات با سناریوهای آمریکایی و اسرائیلی مرتبط بوده و تلاش دارند امت مسلمان را زیر یوغ دشمنان اسلام دربیاورند».

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا دیروز چهارشنبه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای اننقال سفارت آمریکا از تل‌ آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌ های جهانی مواجه شد.

...............
پایان پیام/ 268

نظر شما