شناسهٔ خبر: 22886167 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

طرح پائیزه کتاب در برخی استان ها تمدید شد

تهران - ایرنا - طرح پائیزه کتاب با گذشت دو هفته از اجرای آن در 11 استان تا دوم دی ماه تمدید شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا، بنا بر تصمیم کمیته مدیریت طرح پاییزه کتاب، مدت زمان اجرای این طرح در مراکز استان هایی که تعداد کتابفروشی‌های آنها کم و از لحاظ میزان فروش و تخصیص یارانه در طرح پائیزه و طرح‌های قبلی نتوانسته‌اند نسبت به جذب یارانه خود در بازه زمانی 20 روزه اقدام کنند، تا 2 دی‌ماه تمدید شد.
بنا بر این گزارش، مدت زمان اجرای طرح پائیزه کتاب در مراکز استان های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کردستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، لرستان و سمنان با هدف توجه به کتابفروشی های مناطق کم برخوردار، مرزی و دور از مرکز تا دوم دی ماه تمدید شد.
با گذشت دو هفته از اجرای طرح «پائیزه کتاب» که با مشارکت 825 کتاب‌فروشی از 31 استان کشور در حال برگزاری است، بیش از 438 هزار نسخه کتاب از سوی 186 هزار نفر خریداری شده است.
بر اساس اعلام روابط عمومی خانه کتاب، علاقمندان به کتاب می توانند با استفاده از اپلیکیشن «کتابفروشی»، کتابفروشی های سطح شهر که عضو طرح پائیزه کتاب هستند را بر روی نقشه مشاهده کرده و بهترین مسیر برای رسیدن به آن را پیدا کنند. همچنین این اپلیکیشن شماره تماس و آدرس تمامی کتابفروشی های دارای مجوز را در اختیار کاربران قرار می دهد و آنها را برای رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.
طرح «پائیزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست...» از دوم آذرماه همزمان باچهارمین دوره کتابگردی آغاز شده است.
علاقه مندان و خریداران کتاب با همراه داشتن کارت ملی می توانند با مراجعه به کتابفروشی های عضو طرح تا دوم دی ماه در شهرستان ها و مراکز استان های نام برده شده از تخفیف 20 تا 25 درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف 100 هزار تومان استفاده کنند.
فراهنگ**9246** 1418
خبرنگار: علیرضا مرادی ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*

نظر شما