شناسهٔ خبر: 22881704 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مرمت بازار ۲۷۰ ساله

بازار تاریخی علاقه‌بند‌ها دارای ۳۸ باب حجره است که حدود ۲۷۰ سال پیش به طراحی کریمخان زند (وکیل الرعایا) و به دستور او ساخته شد. این بازار در نیمه جنوبی بازار وکیل شیراز و نزدیک ارگ کریمخان واقع شده و هم اکنون محل فروش فرش‌های دستباف است.

صاحب‌خبر -

به‌ گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مصیب امیری - مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس اظهار داشت: در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده میان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، شهرداری و بازاریان مبنی بر رفع بخشی از مشکلات بازار وکیل، میراث‌فرهنگی مرمت و بازسازی پشت‌بام و پشت‌بندها را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: برهمین اساس عملیات سبک‌سازی و مرمت پشت‌بام بازار علاقه‌بندها، همچنین مرمت و بازسازی پشت‌بندهای آجری راسته بازار علاقه‌بندها و تعمیرات اضطراری پشت‌بام بازار نو شیراز در بخش‌های مورد نیاز عملیاتی شد.

امیری با اشاره به اعتبار تخصیص‌داده‌شده برای اجرای این طرح تصریح کرد: این بخش از مرمت با اعتباری بالغ بر سه‌میلیارد ریال در مهر 96 آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر آذر امسال به اتمام برسد.

بازار تاریخی علاقه‌بند‌ها دارای 38 باب حجره است که حدود 270 سال پیش به طراحی کریمخان زند (وکیل الرعایا) و به دستور او ساخته شد. این بازار در نیمه جنوبی بازار وکیل شیراز و نزدیک ارگ کریمخان واقع شده و هم اکنون محل فروش فرش‌های دستباف است.

انتهای پیام/

نظر شما