شناسهٔ خبر: 22879330 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

ساحل غربی فرات از رقه تا البوکمال آزاد شد

دمشق - ایرنا - ارتش سوریه و نیروهای مقاومت شهرک ها و روستاهای ساحل غربی فرات را از گروه ترورستی تکمیلی داعش بازپس گرفتند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، منابع میدانی چهارشنبه شب اعلام کردند که یگان های ارتش سوریه عمل کننده از محور جنوبی شهر المیادین و نیروهای مقاومت مستقر در شمال البوکمال همه مناطق باقیمانده در ساحل غربی فرات را پاکسازی کردند و به یکدیگر رسیدند.
نیروهای عمل کننده از جنوب المیادین به فرماندهی سرتیپ سهیل حسن و با پشتیبانی جنگنده های روسیه بر شهرک های السیال، العلیوی، تل مدکوک و تل حریری مسلط شدند.
نیروهای مقاومت نیز از شمال البوکمال توانستند بر روستاهای الغبره و الحریه مسلط شوند و مناطق راه آهن و کارخانه ذوب آهن را پاکسازی کردند.
به این ترتیب ساحل غربی رود فرات به طور کامل از گروه تروریستی تکفیری داعش پاکسازی و امنیت اتوبان دیرالزور - المیادین و المیادین - البوکمال تامین شد.
با پاکسازی ساحل غربی فرات، گروه تروریستی داعش در منطقه ای به مساحت هفت هزار کیلومتر مربع در بادیه سوریه محاصره شد.
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت روز یکشنبه 28 آبان شهر البوکمال را از گروه تروریستی تکفیری داعش آزاد کردند.
این شهر مرزی در مجاورت شهر القائم عراق تنها پایگاه بزرگ داعش در شرق سوریه بود.
عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای تسلط بر شهر البوکمال در چارچوب عملیات 'والفجر3' و با هدف پاکسازی تمام مناطق شرقی سوریه از گروه تروریستی تکفیری داعش انجام شد.
مرکز عملیات نیروهای همپیمان ارتش سوریه روز شنبه 25 شهریورماه از آغاز عملیات 'والفجر3' برای پاکسازی مناطق هم مرز با عراق در جنوب استان دیرالزور تا البوکمال از گروه تروریستی داعش خبر داده بود.
گروه تروریستی داعش با از دست دادن پایگاه های اصلی خود در سوریه که آخرین آن شهر البوکمال در استان دیرالزور بود، فروپاشیده است ولی گروهک های وابسته به آن در برخی از مناطق سوریه از جمله مناطق شرق رود فرات تا مرز عراق در استان دیرالزور، بیابان های استان حمص، شمال استان حماه، منطقه حوض یرموک در جنوب غرب استان درعا و برخی محله های جنوب پایتخت سوریه از جمله حجرالاسود، القدم، العسالی، بخش هایی از محله التضامن و اردوگاه فلسطینی نشین یرموک حضور دارند.
شبک**6116**1392**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

نظر شما