شناسهٔ خبر: 22871557 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

به‌منظور یکپارچه کردن مواضع در قبال تصمیم احتمالی آمریکا برای قدس صورت گرفت

درخواست اردن برای برگزاری نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی

در آستانه احتمال اعلام به‌رسمیت شناخت قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اردن خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه گفت که این کشور خواستار برگزاری دو نشست اضطراری درباره تصمیم احتمالی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می‌شود.

وی افزود که این دو نشست در سطح وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب و وزیران خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی برگزار خواهد شد و هدف از آن یکپارچه کردن مواضع عربی و اسلامی در قبال تصمیم احتمالی آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی است.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه اردن مشورت‌هایی با تعدادی از همتایان خود به منظور بررسی راه‌های تعامل با تصمیم احتمالی ترامپ انجام داده است.

از سوی دیگر عاطف الطراونه رئیس پارلمان اردن خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده پارلمان به منظور بررسی پیامدهای تصمیم احتمالی ترامپ درباره قدس اشغالی شد.

وی روز سه‌شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی گفت که این اقدام در صورت عملی شدن، یکی از خطرناک‌ترین اقدامات برای کل منطقه خواهد بود و منجر به ایجاد هرج و مرجی می‌شود که نتایج آن غیر قابل تصور است.

دربار پادشاهی اردن پیش از این اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عبدالله دوم پادشاه اردن خبر داده است که قصد دارد سفارت آمریکا را از تل آویو به شهر قدس منتقل کند.

از سوی دیگر پادشاه اردن به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشدار داد هر گونه تصمیم برای انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس پیامدهای خطرناکی بر امنیت و ثبات منطقه خواهد داشت. 

پادشاه اردن به ترامپ گفت تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس تلاشها برای ازسرگیری مذاکرات صلح را از بین خواهد برد و احساسات مسلمانان و مسیحیان را برخواهد انگیخت.

ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود در سال گذشته وعده انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را داده بود ولی وی در ژوئن گذشته این اقدام را برای اجتناب از تشدید تنش در منطقه به تعویق انداخت.

انتهای پیام/

نظر شما