شناسهٔ خبر: 22839613 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

احمد شفیق: ربوده نشده‌ام

- همشهری‌آنلاین: احمد شفیق، نخست‌ وزیر اسبق مصر گفت: ربوده نشده‌ام و آزادانه در هتلی در مصر اقامت دارم.

صاحب‌خبر -

احمد شفيق، نخست وزیر اسبق مصر که پیش از این گفته شده بود خبری از مکان او پس از بازگشتش از امارات نیست،در مصاحبه‌ای اعلام کرد: من در مصر هستم و درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آتی بررسی بیشتری خواهم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز،  در گفت‌وگوی تلفنی که توسط شبکه ماهواره‌ای "دریم" مصر پخش شد، او تاکید کرد: هیچ کس در سوءاستفاده از آنچه در روابط با امارات رخ داد، موفق نخواهد شد و مسئولان امارات خدمات و کمک‌های لازم را به من و فرزندانم ارائه کردند.

شفیق تصریح کرد: باید در اظهارات تامل کنیم و منتظر بمانيم تا جزئیات بیشتری از آن مشخص شود. هواپیمایی که مرا منتقل کرد شخصی و متعلق به خودم بود و آنها در هر گامی با من برخورد خوبی داشتند.

نخست‌وزیر دوره حسنی مبارک، رئیس‌جمهور مخلوع مصر گفت: در حال حاضر من در مصر هستم و هیچ مناقشه‌ای در این‌باره نیست و تاخیر در بیان اظهارات از جانب من فرصتی شد تا شایعات بروز کنند.

او اظهار داشت: امروز من اینجا در کشورم هستم و قبلا نامزدی‌ام در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کردم اما اکنون صلاح می‌بینم مساله نامزدی در انتخابات را بیشتر بررسی کرده و قبل از تصمیم نهایی در این باره همه جوانب را بررسی کنم. برای گفت‌وگو با مردم در خیابان‌ها و سایر اقدامات در حال حاضر فرصت وجود داشته و باید بررسی‌های بیشتری انجام دهم و ببینم واقعا چه چیزهایی لازم است.

شفیق پيشتر در اقدامی غافلگیرانه اعلام کرده بود که قصد نامزدی در انتخابات سال آتی میلادی را دارد.

این اظهارات احمد شفیق پس از آن پخش شد که خانواده‌اش گفته بودند شفیق امارات را به مقصد قاهره ترک کرده اما از زمان خروجش از امارات ارتباط‌شان با او قطع شده است.

دینا عدلی، وکیل شفیق در صفحه فیس‌بوکش نوشت که روز یکشنبه 12 آذر با او در یکی از هتل‌های قاهره دیدار کرده و شفیق تحت هیچ بازجویی نیست.

وکیل شفیق اعلام نکرد که آیا او برای ترک هتل یا کشورش آزاد است یا خیر.

این وکیل مصری همچنین اعلام کرد که حدود یک ساعت با شفیق در هتل قاهره جدید دیدار و از صحت و سلامت او اطلاع حاصل کرده‌است.

مخالفان عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر معتقدند که شفیق قوی‌ترین نامزد احتمالی برای به چالش کشیدن سیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ این کشور است.

برچسب‌ها:

نظر شما