شناسهٔ خبر: 22731319 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سرپرست باشگاه پرسپولیس: خبرهای خوبی در راه است

تهران - ایرنا - سرپرست باشگاه پرسپولیس روز سه شنبه درباره تمدید قرارداد برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم سرخپوشان گفت: در روزهای آینده خبر خوبی در زمینه تمدید قرارداد برانکو به هواداران خواهیم داد.

صاحب‌خبر -

حمید رضا گرشاسبی در گفت و گویی که پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان متن آن را منتشر کرد، درباره نگرانی علاقه مندان پرسپولیس نسبت به تمدید قرارداد سرمربی سرخپوشان گفت: نشست های خوبی با برانکو داشتیم و به تفاهم اولیه برای ادامه حضورش در پرسپولیس رسیده ایم. در روزهای آینده هم قرار است جلسات نهایی با این سرمربی برگزار شود تا خبر خوبی از ماندن برانکو به هواداران بدهیم.
وی درباره مطرح شدن پیشنهاد تیم ملی ازبکستان به برانکو گفت: شک نکنید که علاقه برانکو به ایران و پرسپولیس ستودنی و ارزشمند است. او به تیم و هواداران علاقه دارد. اجازه بدهید روزهای آینده خبر خوب ماندن برانکو را در جلسه نهایی به اطلاع هواداران برسانم.
گرشاسبی به وضعیت بازنشستگی اش و فعالیت در باشگاه پرسپولیس اشاره کرد و افزود: بازنشسته هستم اما بر اساس همان قانون منع به کارگیری بازنشستگان که در هنگام بازنشستگی مسئولیت داشته و در حکم کارگزینی هم درج شده است شامل این قانون نمی شوم.
وی ادامه داد: از طرفی سابقه ایثارگری پنج سال حضور در جنگ تحمیلی را دارم که هشت ماه آن به صورت متوالی و با افتخار در جبهه دفاع مقدس بوده که این دو موضوع استثنای این قانون است.
سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت این تیم نیز گفت: حدود سه سال این تیم از وضعیت خوبی برخوردار نبود تا اینکه در دوران مسئولیت محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان سابق، عضو هیات مدیره سرخپوشان شدم و با همکاری همه توانستیم وضعیت تیم رو به بهبودی سوق دهیم.
گرشاسبی اضافه کرد: پرسپولیس در سال اول استحقاق قهرمانی را داشت که به دلیل اشتباهات فاحش داوری این فرصت از دست رفت. در سال دوم نیز با اقتدار قهرمان شدیم واگر مشکل محرومیت ها پیش نمی آمد در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا فینالیست می شدیم.
وی گفت: تلاش داریم که تیم پرسپولیس در این مقطع دو جام قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی را برای هواداران به ارمغان بیاورد و از طرفی حضوری پرقدرت تر از فصل قبل در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم.
سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: اولویت نخست برطرف کردن مساله نقل و انتقالات و محرومیت است که تلاش می کنیم این مشکل را به صورت دوستانه با ریزه اسپور ترکیه حل کنیم. از طرفی وکیل حقوقی قوی به خدمت گرفته ایم که امور را به خوبی پیش ببرد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس به اقدامات این باشگاه در برطرف کردن مشکلات مالی اظهارداشت: گام های جدی برای حل مشکلات مالی باشگاه برداشته ایم . این باشگاه در زمانی که علی اکبر طاهری به عنوان مدیرعامل منصوب شد به سوی ساختار سازی رفت و از نظم خوبی برخوردار شد که دیگر مشکلات گذشته وجود ندارد.
گرشاسبی ادامه داد: اما ندادن اظهار نامه های مالیاتی سال های قبل عاملی بر افزایش بدهی های انباشته مالیاتی شد، در حالی که باشگاه پرسپولیس درآمدی نداشته که بخواهد مالیات پرداخت کند. اکنون وزیر ورزش و جوانان با ورود منطقی و اصولی نسبت به رفع مشکل مالیاتی باشگاه پرسپولیس تلاش می کند.
وی اضافه کرد: در این مدت بیش از 250 میلیارد ریال از بدهی های باشگاه را تسویه کردیم و همین عاملی برای برطرف شدن مشکلات حضور در لیگ قهرمانان آسیا شد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره برنامه این باشگاه برای بهبود وضعیت مالی توضیح داد: یکی از رویکردهای اصلی ما بحث درآمدزایی است. ساماندهی وضعیت حامیان مالی پرسپولیس را آغاز کرده ایم تا با درآمدزایی بیشتر بتوانیم در مقابل پرداخت ها و تعهداتمان به موقع عمل کنیم.
گرشاسبی اضافه کرد: در قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی هرچند که تا این لحظه با ما همکاری داشته اند اما اگر دیر پرداخت کنیم، حق فسخ با آنهاست.
وی درباره روند پیگیری حق پخش تلویزیونی گفت: این حق فوتبال و باشگاه ها است. همانطور که بخشی از درآمدهای باشگاه های صاحب نام اروپایی از همین حق پخش بوده اما در ایران متاسفانه به مشکل برخورده است.
سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار امیدواری کرد که با ورود مجلس شورای اسلامی به این موضع به نتیجه خوبی برسیم.
گرشاسبی درباره واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی هم اظهارکرد: با خصوصی سازی موافقم اما بدون برنامه نباید واگذاری صورت بگیرد.
این انتقال باید مدبرانه باشد تا با وضعیت پایدار، شرایط باشگاه پرطرفدار پرسپولیس بهبود یابد. اکنون چون دولتی هستیم نمی توانیم در برخی ابعاد درآمدزایی وارد شویم.
وی درباره نگاه این باشگاه به تیم های پایه توضیح داد: ساماندهی استعدادیابی پرسپولیس را با این هدف انجام می دهیم که این تیم بتواند از ثمرات خود استفاده کند و یقین بدانید در این زمینه هم برنامه ریزی داریم تا شرایط خوبی در فوتبال رده های سنی پایه برای باشگاه پرسپولیس به وجود آید.
سرپرست باشگاه سرخ پوشان درباره روی آوردن پرسپولیس به تیمداری در رشته های مختلف گفت: اول اینکه من قبول دارم باشگاه نیستیم و اکنون تیم فوتبال هستیم و تمایل داریم به معنای واقعی باشگاه باشیم اما به هیچ وجه زیبنده باشگاه پرسپولیس نیست که در رشته ای ورود کند و اتفاقات چند سال پیش کشتی رخ دهد که اموال باشگاه را مصادره کردند.
گرشاسبی ادامه داد: باید بودجه باشگاه ابتدا افزایش قابل توجهی داشته باشد. اکنون در تلاش برای حل مشکلات این باشگاه هستیم و تیم داری در رشته های دیگر به خاطر اینکه نمی توانیم آنها را حمایت کنیم در اولویت های بعدی قرار دارد.
وی افزود: اگر 250 میلیارد ریال که صرف پرداخت بدهی ها شد، در اختیار داشتیم چندین رشته را می توانستیم به مجموعه اضافه کنیم و موجب رونق ورزش کشور شویم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاه انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

نظر شما