شناسهٔ خبر: 22674275 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

معاون کنسولی وزارت‌خارجه مطرح کرد:

هر لحظه امکان دارد تفکرات و فرهنگ داعشی در بستری دیگر گسترش یابد

حسن قشقاوی با بیان اینکه تحولات منطقه ایجاب می‌کند ایران و ترکیه با هم رایزنی‌های فشرده در سطوح دو یا چندجانبه انجام دهند، اظهار داشت: همچنین زمینه مناسب برای توسعه مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف میسر است. امیدواریم حجم مناسبات اقتصادی طبق اهداف دو کشور به 30 میلیارد دلار برسد.

صاحب‌خبر -

 

معاون کنسولی وزارت‌خارجه گفت: تفکرات و فرهنگ داعشی هر لحظه امکان دارد در بستری دیگر گسترش یابد و باید با رایزنی، این تفکر افراطی را به‌طور کلی از بین برد.

به گزارش جماران، حسن قشقاوی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی بین‌المجالس آسیایی در استانبول در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی درباره نشست سه‌جانبه روسای جمهور ترکیه، ایران و روسیه در شهر سوچی گفت: با توجه به بستری که اجلاس پیشین در این زمینه به وجود آورده، انتظار ما از این نشست مثبت است.

وی اضافه کرد: نشست سوچی به عبارتی ادامه نشست آستانه محسوب می‌شود و برای نخستین بار روسای سه کشور در این سطح در مورد وضعیت سوریه گفت‌وگو می‌کنند.

معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: بین مقامات ارشد دو کشور مهم، همسایه و مسلمان یعنی ترکیه و ایران تاکنون 4 دیدار در سطوح مختلف؛ ریاست‌جمهوری، معان اول رئیس‌جمهوری ایران با نخست‌وزیر ترکیه و روساس مجلس صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تحولات منطقه ایجاب می‌کند دو کشور با هم رایزنی‌های فشرده در سطوح دو یا چندجانبه انجام دهند، اظهار داشت: همچنین زمینه مناسب برای توسعه مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف میسر است. امیدواریم حجم مناسبات اقتصادی طبق اهداف دو کشور به 30 میلیارد دلار برسد.

قشقاوی بیان کرد: شاید از لحاظ نظامی سیطره گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پایان یافته باشد اما تفکرات و فرهنگ داعشی هر لحظه امکان دارد در بستری دیگر گسترش یابد. بنابراین باید با رایزنی، این تفکر افراطی را به‌طور کلی از بین برد.

نظر شما