شناسهٔ خبر: 22663145 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

واکنش مسکو به اقدام اخیر آمریکا علیه کره‌شمالی

بین الملل > آسیا - خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اقدام ترامپ را در قرار دادن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم «یک اقدام ترسناک دیگر» نامید.

صاحب‌خبر -

روسیه روز پنجشنبه گفت تصمیم آمریکا برای افزودن نام کره شمالی به فهرست کشورهای حامی تروریسم اقدامی بود که ممکن است با تشدید شرایط در شبه جزیره کره منجر به یک «فاجعه» جهانی شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو،‌ ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه، اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را برای قرار دادن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم «یک اقدام ترسناک دیگر» نامید که تنش های موجود را کم نخواهد کرد. وی افزود «پاسخ به این سوال که آیا چنین اقداماتی کمکی به کاهش تنش ها می کند واضح است: خیر، این اقدامات کمک نمی کنند.»

زاخارووا در مقابل خبرنگاران گفت: «چنین اقداماتی شرایط مربوط به کره شمالی را افراطی می کند، این موضوع با یک فاجعه بزرگ نه تنها منطقه ای بلکه با مقیاس جهانی پایان می یابد.» وی افزود سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در طول سفر تارو کونو همتای ژاپنی اش به روسیه، روز جمعه در مورد بحران کره شمالی صحبت خواهد کرد.

زاخارووا در ادامه گفت: «دو طرف بر روی روابط دو جانبه تمرکز خواهند کرد ولی شرایط بین المللی از جمله شرایط شبه جزیره کره و مسئله سوریه نیز مورد گفتگو قرار می گیرد.»

49311

برچسب‌ها:

نظر شما