شناسهٔ خبر: 22660598 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

معاون آموزش و پرورش اردبیل:

طرح تعالی در بیش از ۴۰۰ مدرسه استان اردبیل اجرا می‌شود

معاون دوره متوطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سالتحصیلی جدید طرح تعالی در بیش از ۴۰۰ مدرسه استان اردبیل به صورت منسجم اجرا می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، علی ورودی بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی اجرای طرح تعالی مدیریت مدارس در اردبیل اظهار داشت: در سالتحصیلی گذشته در سطح استان اردبیل  تعداد 224 آموزشگاه استان مجری برنامه تعالی مدیریت مدرسه بودند که با برنامه‌ریزیهای انجام شده در این زمینه این تعداد در سالتحصیلی 97-96 به 411 آموزشگاه افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از این تعداد مدارس تعداد 55 آموزشگاه ابتدایی، 209 آموزشگاه متوسطه دوره اول، 112 آموزشگاه متوسطه دوره دوم و 35 آموزشگاه هنرستان است، افزود: طی ارزیابی‌های انجام شده در رابطه با طرح تعالی مدیریت مدارس این تعداد در مقایسه با سالتحصیلی گذشته 83.48 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون دوره متوطه آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به کسب موفقیتهای کشوری در رابطه با اجرای طرح تعالی مدیریت در سطح مدارس در استان اردبیل، تصریح کرد: خوشبختانه در سالتحصیلی 96-95 تعداد هشت آموزشگاه موفق شدند که به مرحله کشوری برنامه تعالی مدیریت مدرسه راه پیدا کنند که در ارزیابیهای نهایی دو آموزشگاه از استان اردبیل رتبه ممتاز را کسب کردند که در این زمینه باید توجه داشت تعالی مدرسه در بطن خود برنامه منسجمی دارد که مدیر می‌تواند با بهره‌گیری از آن نسبت به اجرای برنامه‌های هدفمند در مدرسه اقدام کند.

ورودی بیان کرد: باتوجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزیها مطابق با سیاستهای وزارت آموزش و پرورش تدوین شود که در همین زمینه نیاز است تا با برگزاری برنامه‌های منسجم و مدونی همچون طرح تعالی مدیریت مدارس بتوانیم این سند را در سطح کلیه مدارس کشور محقق کنیم.

وی اظهار کرد: کیفیت آموزشهای ارائه شده در سطح مدارس استان اردبیل به ویژه در پایه‌های اول و دوم بسیار حائز اهمیت است و نباید هیچگاه کیفیت را فدای دیگر مشخصه‌های تعلیم و تربیت کرد چرا که این رسالت خطیر باید به درستی و به دور از هرگونه کهالت انجام پذیرد 

انتهای پیام/

نظر شما