شناسهٔ خبر: 22655763 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مزدوران بلک واتر نیز به جنگ قدرت محمد بن سلمان وارد شدند/ بازجویی از شاهزادگان سعودی زیر شکنجه‌های وحشتناک

دیلی میل در گزارشی اختصاصی اعلام کرد مزدورانی از شرکت آمریکایی بلک واتر برای انجام تحقیقات، شاهزادگان سعودی را شکنجه می‌کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل انگلیس در گزارشی اختصاصی فاش کرد مزدورانی از شرکت آمریکایی بلک واتر که در امور امنیتی فعالیت دارد، کار شکنجه و ضرب و شتم شاهزادگان سعودی را برای انجام تحقیقات و بازجویی به عهده دارند.

این پایگاه در گزارش خود اعلام کرد پس از دستور محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی برای بازداشت شاهزادگان این کشور، شماری از شاهزادگان از جمله ولید بن طلال به روش آویزان شدن از پاهایشان شکنجه شده اند.

دیلی میل به نقل از یک منبع آگاه نوشت: آنها ضرب و شتم می شوند، شکنجه می شوند، سیلی می‌خورند و تحقیر می شوند. آنها به دنبال خرد کردن این افراد هستند.

این منبع همچنین اعلام کرد محمد بن سلمان بخشی از دارایی شاهزادگان بازداشت شده را مصادره کرده که میزان آن بیش از 194 میلیون دلار تخمین زده می شود.

دیلی میل همچنین نوشته است ولیعهد سعودی برخی از بازجویی ها را شخصا انجام می دهد؛ خصوصا در مواردی که مرتبط با مسائل بسیار مهم است. این منبع آگاه گفته است: هنگامی که محمد بن سلمان می آید، با شاهزادگان به نرمی سخن می گوید؛ اما هنگامی که می رود و نیروهای مزدور می آیند، زندانیان مورد ضرب و شتم، اهانت و شکنجه قرار می گیرند.

این منبع گفته است ولیعهد سعودی از تثبیت قدرت خود از طریق قدرت نمایی و ایجاد وحشت ناامید شده است و به دنبال آن است که شبکه ای ادعایی از مسئولان خارجی را کشف کند که از شاهزادگان سعودی رشوه دریافت کرده اند.

طبق گفته دیلی میل، بلک واتر هرگونه فعالیت در عربستان را در این روزها تکذیب و تأکید کرده به قانون آمریکا پایبند است. این پایگاه اعلام کرده آمریکایی هایی که اقدام به انجام شکنجه در خارج از کشور بکنند، ممکن است با حکم حبس تا 20 سال مواجه شوند.

انتهای پیام/

 

شکنجه شاهزادگان بازداشت شده سعودی توسط مزدوران شرکت بلک واتر

 

نظر شما