شناسهٔ خبر: 22647343 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

برگزاری 40 دوره آموزشی تکمیلی تربیت معلم قرآن در دانشگاه قم

گروه فعالیت‌های قرآنی: مسئول واحد خوهران دفتر فعالیت‌های قرآنی دانشگاه قم از برپایی 40 دوره آموزشی تکمیلی و 38 دوره مقدماتی تربیت معلم قرآن در دانشگاه قم خبر داد.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)  طلعت حسنی، استاد تفسیر و علوم قرآنی دانشگاه قم امروز اول آذرماه در نشست بررسی موانع و راه‌های هم‌افزایی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های قم بر لزوم توسعه مباحث میان‌رشته‌ای قرآن و علوم تاکید کرد.
وی افزود: نگاه میان‌رشته‌ای به قرآن کریم مفاهیم و آیات قرآن را در نظر دانشجویان موثرتر و کاربردی‌تر خواهد کرد و دانشگاه قم نیز در این راستا برپایی نشست‌هایی را در دستور کار خود داده است که از جمله می‌توان به نشست علمی قرآن و نجوم، قرآن در ریاضی و یا ریاضی در قرآن و ادبیات در قرآن و قرآن در ادبیات اشاره کرد.
حسنی با اشاره به سایر فعالیت‌ها بیان کرد: تاکنون ۴۰ دوره تکمیلی تربیت معلم قرآن و ۳۸ دوره مقدماتی از سوی این دانشگاه برای دانشجویان، استادان و کارمندان برگزار شده است.
وی افزود: برپایی مسابقات سالانه قرآن و عترت طراحی شده توسط وزارت علوم و برپایی مسابقات تفسیر قرآن، حفظ، واژه‌های آسمانی، برپایی کلاس‌های آموزشی قرآن از دیگر برنامه‌های این دانشگاه محسوب می‌شود.
عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه قم بیان کرد: گذراندن یک واحد درس قرائت قرآن جزء دروس اجباری دانشجویان است و به عنوان شرط فارغ‌التحصیلی آنان لحاظ شده است.
حسنی از اجرای طرح واژه‌های آسمانی در شش دوره خبر داد و اظهار کرد: کارگاه تصحیح قرائت نماز برای دانشجویان، کرسی تدبر در قرآن، برپایی نشست‌های علمی با حضور استادان قرآنی از جمله حجج اسلام پوررضا، مفتح، مودب، حسنی و بررسی موضوعاتی مانند اوصاف بهشتیان، اعجاز تاثیرگذاری قرآن و ... از دیگر برنامه‌های انجام شده است.
وی برگزاری صبح‌گاه قرآنی ویژه نیروهای خدماتی دانشگاه را از دیگر کارها برشمرد و تصریح کرد: همایش ساعتی با کلام ربانی از دیگر برنامه‌های این دانشگاه است که ۲۰ آذرماه با حضور رحیم خاکی از قاریان بین‌المللی برگزار خواهد شد.

نظر شما