شناسهٔ خبر: 22628015 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه مردم‌سالاری | لینک خبر

خبر

صاحب‌خبر -

دستگیری جاعل عنوان بازرس ویژه بیت رهبری 
و پرسنل وزارت اطلاعات

واجا: سربازان گمنام امام زمان (عج) فردی را که با جعل عناوین مختلف از جمله بازرس ویژه بیت رهبری و پرسنل وزارت اطلاعات به اخاذی و دریافت رشوه از طعمه‌هایش در تهران و کرج اقدام می‌کرد، دستگیر کردند.در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است :سربازان گمنام امام زمان (عج) فردی را که با جعل عناوین مختلف از جمله بازرس ویژه بیت رهبری و پرسنل وزارت اطلاعات به اخاذی و دریافت رشوه از طعمه‌هایش در تهران و کرج اقدام می‌کرد، دستگیر کردند.در بازرسی از منزل ح-ف‌، کارت‌ها و احکام جعلی دیگری از قبیل مشاور محاکم عمومی‌و انقلاب دادستانی تهران‌، معاون بازرگانی و مکاتبات جعلی با سازمان بازرسی کل کشور، وزیر اطلاعات و دیگر سازمان‌ها و نهادها بدست آمده است.در بین مدارک این جاعل دیپلمه، مهر جعلی پزشک متخصص قلب و عروق با کد نظام پزشکی نیز وجود دارد.  وزارت اطلاعات از هموطنان می‌خواهد در صورت مشاهده سوء‌استفاده از عناوینی همچون بیت رهبری یا وزارت اطلاعات، آن را به ستاد خبری 113 اطلاع دهند.

همکاری ایران، ترکیه و روسیه مثبت بود

خانه ملت: رئیس مجلس شورای اسلامی‌در دیدار با رئیس مجلس ملی ترکیه گفت: تلاش داریم سطح روابط تجاری میان دو کشور را به بیش از ۳۰ میلیارد دلار برسانیم.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ‌با اسماعیل قهرمان رییس مجلس ملی ترکیه دیدار و گفتگو کرد.لاریجانی در ابتدای این دیدار گفت: تلاش داریم سطح روابط تجاری دو کشور به بیش‌از ۳۰ میلیارد دلار برسانیم این در حالی است که کشورهای مختلف در حال سرمایه‌گذاری در ایران هستند ضمن اینکه ظرفیت‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه نفت گاز و پتروشیمی‌وجود دارد.
وی افزود: همچنین در زمینه محیط زیست و توریسم آمادگی فعالیت‌های مشترک داریم و زمینه‌های آن نیز موجود است و تسهیلات به سرمایه‌گذاران داده می‌شود. لاریجانی در ادامه با بیان اینکه زمینه همکاری‌های منطقه ای میان ایران و ترکیه بسیار برجسته تر شده است اظهار داشت: واقعیت این است که همکاری میان ایران، ترکیه و روسیه مثبت بوده که این موضوع دستاورد مهمی‌برای سه کشور است.رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه واضح است کشورهای فرامنطقه ای داعش را به وجود آورده اند عنوان کرد: البته برخی کشورهای منطقه هم اشتباهاتی داشتند اما ایران و ترکیه در این زمینه مسئولیت‌شناسی داشته همچنین مذاکرات آستانه حرکت مثبتی بود و اجلاس سوچی که در حال برگزاری است بسیار مهم است و می‌تواند زمینه حل و فصل سیاسی مسئله را فراهم کند.
رییس مجلس شورای اسلامی‌در پایان همکاری ایران و ترکیه را در زمینه حفظ تمامیت ارضی عراق بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: موضوع برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان شیطنتی بود که اسرائیلی‌ها به آن دامن زدند و توفیق مجدد بود که در این مسئله به اهداف خود نرسیدند البته تروریسم هنوز در منطقه خاتمه پیدا نکرده و کارهای ضد امنیتی در حال انجام است از این رو همکاری‌های ایران و ترکیه باید ادامه یابد.
 اسماعیل قهرمان رئیس مجلس ملی ترکیه در ادامه این دیدار با بیان اینکه در سفر اخیر اردوغان به ایران همکاری‌های پارلمانی دو کشور مدنظر قرار گرفت گفت: لازم است روابط تجاری میان دو کشور به سرعت ۳۰ میلیارد دلار برسد و حتی پیش از آن افزایش یابد ضمن اینکه تاجران و سرمایه‌داران ترکی نیز علاقه‌مند به همکاری با ایران هستند.
رئیس مجلس ملی ترکیه در ادامه با بیان اینکه روابط تجاری میان دو کشور باید با پول رایج محلی انجام شود عنوان کرد اخیراً بانک مرکزی ایران و ترکیه به امضا رسید و اقدامات خوبی در این راستا در حال انجام است.

امنیت و سلامت اقتصادی 
ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

ایسنا: وزیر اطلاعات گفت: امنیت اقتصادی و سلامت اقتصادی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.
حجت‌الاسلام‌ سید‌محمود علوی در پنجمین نشست شورای اداری استان هرمزگان و آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید اداره کل اطلاعات هرمزگان با بیان اینکه برقراری امنیت مسئولیت حاکمیت است، اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم در دستگاه‌های امنیتی و انتظامی‌امنیت پایدار و باثبات را در بخش‌های مختلف حفظ کنیم.
وی ادامه داد: در مشی حکومتی موظف به اعمال روش دین و آئین و سیره ائمه اطهار(ع) و آیات قرآن کریم هستیم و در این صورت است که می‌توان از مشکلات مردم گره‌گشایی کرد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه اختلاف بین مردم و بین مسئولان موجب زمینگیر شدن و از بین رفتن صلابت می‌شود، تصریح کرد: از اینکه انسان‌ها و مجموعه‌هایی که باید خدمتگزار باشند، انرژی و توان خود را صرف اختلاف می‌کنند، دلگیر می‌شویم. حجت‌الاسلام علوی تأکید کرد: باید به مسئولیت به‌عنوان امانت نگریست و آن را در جهت اجرای عدالت و گره‌گشایی از مشکلات مردم به‌کار بست. وی اختلاف را مایه هلاکت دانست و بیان داشت: در شرایطی که آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان منطقه‌ای به دنبال تخریب جمهوری اسلامی‌ایران هستند باید وحدت داشت، چون ملتی که در امورش دست وحدت به هم دهند، شکست‌ناپذیر خواهد شد.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: شکر نعمت مسئولیت در حکومت اسلامی، خدمتگزاری به مردم است و همه مردم باید مورد ارائه خدمات مسئولان نظام اسلامی‌قرار گیرند تا حتی افرادی که دل در گروی نظام ندارند نیز از عدالت و برکات این نظام بهره‌مند شوند. علوی اضافه کرد: مسئولان باید دل‌های خود را سرشار از مهر و محبت به مردم کنند و توجه به طبقات پایین جامعه را در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌هایشان قرار دهند.
وی یادآور شد: ازآنجاکه مردم صاحب حکومت و انقلاب هستند باید بدون منت و با نهایت دلسوزی به آن‌ها خدمت کنیم.
وزیر اطلاعات، امنیت اقتصادی و سلامت اقتصادی را از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: برای تحقق یافتن آرمان اقتصاد مقاومتی نیازمند امنیت اقتصادی و سلامت اقتصادی هستیم.

تشریح دو روش برای نظارت بر انتخابات شوراها

خانه ملت: عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی‌گفت: تعدادی از نمایندگان طرحی را تهیه می‌کنند تا تبصره یک ماده ۲۶ قانون انتخابات شوراها اصلاح شود.محمد محمودی شاه‌نشین  در خصوص جلسه بررسی آسیب‌شناسی قوانین و مقررات انتخابات شوراهای اسلامی‌شهر و روستا با تاکید بر تجربیات برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی‌کشور، اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان طرحی را تهیه می‌کنند تا تبصره یک ماده 26 قانون انتخابات شوراها اصلاح شود که در جلسات آینده انجام می‌شود.رئیس هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراها با بیان اینکه به طورکلی نظارت بر انتخابات شوراها دو گزینه دارد، بیان کرد: یک گزینه این است که نظارت بر انتخابات شوراها به شورای نگهبان احاله شود.
وی با بیان اینکه گزینه دیگر این است که دبیرخانه‌ای در مجلس با شرایط خاص خود تشکیل شود تا امر نظارت بر انتخابات شوراها را انجام دهد، افزود: این مسائل مورد بررسی قرار گرفته تا تعیین شود و این مساله از کارگروه به کمیسیون بیاید و در آنجا رای‌گیری شود تا به صحن بیاید.
محمودی شاه‌نشین با بیان اینکه برای تشکیل دبیرخانه دائمی‌نظارت بر انتخابات شوراها و عملکرد شهرداران نیاز به انتخاب مجموعه‌ای از عضو حقوقی و حقیقی دارد، متذکر شد: معاون دادستان کل، معاون بازرسی کل و دو نفر از نمایندگان با انتخاب صحن مجلس و سه نفر از معتمدین محلی که سابقه نمایندگی مجلس، نمایندگی ولی فقیه یا سوابقی این‌چنینی را دارند انتخاب می‌شوند که البته باید ببینیم کدام گزینه در کمیسیون رای لازم را کسب می‌کند.

نظر شما