شناسهٔ خبر: 22627168 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

آزمایش موشک؛ هدیه کریسمس کره شمالی به ترامپ

در آستانه جشن کریسمس، کره شمالی در نظر دارد با آزمایش موشکی، به آمریکا هدیه کریسمس بدهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بولتن نیوز، در آستانه جشن کریسمس، کره شمالی در نظر دارد با آزمایش موشکی، به آمریکا هدیه کریسمس بدهد.

سازمان اطلاعاتی کره جنوبی روز گذشته اعلام کرد کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در صدد اجرای سری جدیدی از آزمایش های موشکی تا پایان سال جاری میلادی است.

آنها این آزمایش موشکی را هدیه کریسمس برای آمریکا توصیف کردند.

بر اساس گزارش سازمان اطلاعاتی کره جنوبی، تصور می شود دولت پیونگ یانگ برنامه های موشکی خود را با تظاهر به اینکه قصد دارد ماهواره به فضا پرتاب کند، ادامه خواهد داد.

کره شمالی طی 68 روز گذشته آزمایش موشکی و هسته ای خود را متوقف کرده بود. این موضوع باعث شد گمانه زنی ها در مورد ارتباط وضع سلامتی رهبر کره شمالی و توقف آزمایش های موشکی این کشور شدت بگیرد. با وجود این، منابع اطلاعاتی کره جنوبی مدعی شدند کیم جونگ اون خود را برای بزرگترین نمایش قدرت ارتش کره شمالی آماده می کند و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری میلادی و در آستانه برگزاری جشن کریسمس، آزمایش های موشکی و هسته ای خود را از سر بگیرد.

یی وان یانگ، یکی از اعضای پارلمان سئول گفت: آژانس اطلاعاتی کره جنوبی به دقت تحولات را دنبال می کند چرا که احتمال دارد کره شمالی تحت عنوان پرتاب ماهواره، آزمایش موشکی جدیدی را انجام دهد؛ اما هدف اصلی تهدید آمریکاست.

این مقام همچنین اعلام کرد ادامه آزمایش های موشکی کره شمالی در اواخر سال جاری میلادی ممکن است تحقق یکی از وعده های کیم جونگ اون در مورد ارسال هدیه کریسمس برای آمریکا باشد.

دولت پیونگ یانگ در سپتامبر سال جاری یک بمب هیدروژنی قدرتمند آزمایش کرد. شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی، در ۱۱ سپتامبر به اتفاق آراء، تحریم‌های جدیدی علیه پیونگ یانگ وضع کرد.

تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی در پی آزمایش های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ، لفاظی ها و تهدیدهای دونالد ترامپ و اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره در ماه های اخیر به اوج خود رسیده است. ترامپ پیشتر اعلام کرد اگر آمریکا مجبور باشد از خود و متحدانش دفاع کند، چاره ای جز نابودی کامل کره شمالی ندارد. ترامپ همچنین محور اصلی سفر 12 روزه خود به کشورهای آسیایی را «موضوع کره شمالی» عنوان کرده بود.

نظر شما