شناسهٔ خبر: 22613930 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

آموزش مبلغان دینی درمورد اعتیاد برای آگاهسازی جامعه دردستورکاراست

اراک- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: آموزش مبلغان دینی در مورد اعتیاد برای آگاهسازی جامعه در دستور کار قرار دارد و در تمام شهرستان های استان به این منظور کارگاه برگزار شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صفر قربانپور روز سه شنبه در حاشیه جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد اداره کل تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه در ارتباط با آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد و عمومی شدن مبارزه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند و در همین راستا ما باید توجه لازم را داشته و نقش موثر ایفا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با هدف بررسی و ارائه راهکارهای فرهنگی با تکیه بر مبانی مکتبی و دینی به منظور پیشگیری از اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی برگزار می شود.

قربانپور ادامه داد: در این راستا اداره کل تبلیغات اسلامی برنامه برگزاری کارگاه های آموزشی برای اقشار تاثیرگذار، روحانیون و مبلغان دینی به منظور آموزش تخصصی آنها برای ارائه محتوای مورد نظر در این رابطه را دنبال می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان ساخت: این مربیان اثرپذیرفته و دریافت کنندگان اطلاعات فنی، می توانند در جامعه کارهای تبلیغی و فرهنگی را در راستای پیشگیری از اعتیاد به نحو مطلوب به انجام برسانند.

وی اضافه کرد: علاوه بر روحانیون و مبلغان دینی، مداحان و مبلغان زن و فعالان فرهنگی و قرآنی مساجد و دیگر مراکز قرآنی نیز این آموزش ها را دریافت می کنند تا مباحث مورد نظر را به بدنه جامعه منتقل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در سطح استان مرکزی در تمام شهرستان ها تاکنون پنج کارگاه یا بیشتر برگزار شده و به طور میانگین در هر شهرستان بیش از ۲۰۰ نفر آموزش دیده اند.

قربانپور عنوان کرد: بر مبنای برنامه ریزی انجام شده، مقرر است این آموزش ها برای تمام اقشار اثرگذار فرهنگی و مذهبی در استان پیگیری شود تا شاهد نتیجه حداکثری در رابطه با کاهش اعتیاد و آسیب های اجتماعی ناشی از آن باشیم.

نظر شما