شناسهٔ خبر: 22610148 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

طی 2 عملیات جداگانه صورت گرفت

کشف 788 کیلوگرم مواد مخدر در جنوب کرمان

طی دو عملیات جداگانه پلیس در شهرستان‌های رودبار جنوب و قلعه‌گنج در جنوب کرمان، 788 کیلوگرم مواد مخدر از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی پلیس، جانشین انتظامی استان کرمان اظهار داشت: برابر خبری مبنی بر ورود مواد مخدر توسط قاچاقچیان مسلح از استان سیستان بلوچستان به کرمان، تکاوران 115 امام جواد (ع) قرارگاه عملیاتی ابوذر کرمان اقدام به برقراری ایست و بازرسی در مسیر قاچاقچیان کردند.

ناصر فرشید افزود: قاچاقچیان قصد دور زدن پایگاه ایست بازرسی ماموران را داشته که بلافاصله دو اکیپ رزمی و یک اکیپ دیگر با خودرو پوششی برای اجرای کمین به اطراف پایگاه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در نهایت ماموران در رودخانه چاه علیشاه شهرستان رودبار قاچاقچیان را مشاهده و با آنان درگیر شدند که با برتری آتش ماموران، اشرار با استفاده از تاریکی شب و رهاکردن خودرو اقدام به فرار کردند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران پس از پاکسازی منطقه  و بازرسی از خودرو توقیفی 51 کیسه مواد مخدر از نوع تریاک به وزن 500 کیلو و350 گرم کشف کردند و در این درگیری یک نفر از کارکنان کادر و یک نفر وظیفه مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.

کشف محموله 288 کیلویی تریاک در قلعه‌گنج

در خبر دیگری فرمانده انتظامی قلعه‌گنج نیز گفت: در راستای مبارزه شبانه‌روزی با باندهای بزرگ مواد مخدر و ضربات متعدد بر سوداگران مرگ، پلیس اطلاعات این شهرستان با استفاده از منابع فنی و پلیسی اعضای یک باند مسلح قاچاق مواد مخدر که قصد انتقال مواد را از ارتفاعات قلعه‌گنج به سمت شهرستان میناب داشتند، شناسایی کردند.

علی پرنگ افزود: پس از رصد اطلاعاتی از محل تردد اعضای این باند مسلح و بزرگ در منطقه توکهور هشت‌بندی واقع در شهرستان میناب و با همکاری پاسگاه اقدام به اجرای کمین می‌کنند.

وی ادامه داد: قاچاقچیان توسط چهار دستگاه موتورسیکلت قصد انتقال مواد را داشتند که با اقدام به‌موقع ماموران و در یک درگیری مسلحانه در نهایت رانندگان موتورسیکلت عرصه را بر خود تنگ دیده و با توجه به پوشش جنگلی منطقه با به‌جا گذاشتن موتورهای حامل مواد متواری می‌شوند که در یک عملیات غافلگیرانه دو نفر از قاچاقچیان دستگیر شدند.

پرنگ اظهار کرد: در این عملیات دو نفر قاچاقچی دستگیر و 288 کیلو و 670 گرم تریاک کشف و پنج دستگاه موتورسیکلت نیز توقیف شد.

انتهای پیام/و

برچسب‌ها:

نظر شما