شناسهٔ خبر: 22587109 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

ناصری: از آب دریاچه آزادی برای آبیاری درختان استفاده می‌کنند/ قایقرانی نیاز به علم روز دنیا دارد

ملی‌پوش قایقرانی گفت: متأسفانه برای آبیاری درختان ورزشگاه آزادی از آب دریاچه استفاده می‌کنند. مسئولان می‌توانند برای این کار تدابیر دیگری بیندیشند.

صاحب‌خبر -

شاهو ناصری عضو تیم ملی قایقرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: مسابقات قهرمانی کشور خوب بود و چون بچه‌های تیم ملی به تازگی از مسابقات قهرمانی آسیا برگشته بودند، رقابت سنگین و سخت شده بود. من هم یک ماه و نیم تمرین نداشتم و فکر نمی‌کردم بتوانم نایب قهرمان شوم. من از تجربیات سال‌های گذشته خودم استفاده کردم و توانستم در کانوی ۱۰۰۰ متر دوم شوم. البته در متراژهای آخر کم آوردم. 

وی در خصوص عمق آب دریاچه آزادی اظهار داشت: عمق آب دریاچه آزادی بسیاری کم است. الان تازه کمی نسبت به قبل بالاتر آمده است و در یکی‌،  دو ماه اخیر سطح آب بسیار پایین‌تر بود، البته برای آبیاری درختان از دریاچه آب می‌کشند، هرچند درختان هم موجودات زنده‌ای هستند ولی مسئولان می‌توانند برای این کار تدابیر دیگری بیندیشند. در مسابقات جهانی عمق آب حداقل باید ۳ متر باشد، ولی اینجا کمتر از یک و نیم متر است و در انتهای مسیر پاروی ما به کف دریاچه برخورد می‌کرد. متأسفانه تنها جایی که می‌توانیم برای قهرمانی تمرین کنیم همین دریاچه آزادی است و ما محلی با استانداردهای بین‌المللی برای تمرین نداریم، امیدواریم شرایط بهتر شود.

عضو تیم ملی قایقرانی تصریح کرد: قایقرانی ایران در حال پیشرفت است ولی ما برای رسیدن به سطح جهان راه زیادی در پیش داریم و هر چقدر هم که تا الان تمرین کرده‌ایم کم است و باید تمریناتمان را بیشتر کنیم تا به هر شکلی است که خودمان را به سطح اول دنیا برسانیم، البته تیم ملی شرایط خوبی دارد و اردوهای منظمی داریم ولی امیدواریم برای حضور بهتر در مسابقات بازی‌های آسیایی بتوانیم از تمام امکانات کشور استفاده کنیم. ما در ایران هر ۴ فصل را داریم و خیلی از استان‌ها میزبانی اردوهای تیم ملی را تقبل می‌کنند. وقتی تهران هوا سرد است، در جنوب هوا معتدل است و در تابستان که تهران هوای گرمی دارد، غرب کشور هوای بهتری دارد. امیدوارم با برنامه‌ریزی بهتر فدراسیون برای حضور قدرتمندتر در جاکارتا آماده شویم و بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

ناصری در خصوص مدال جهانی عادل مجللی عنوان کرد: ما در سال‌هایی که خیلی خوب پیشرفت کردیم و رنکینگ‌های جهانی را کسب کردیم، مربی خارجی داشتیم. ما سال‌های گذشته ۸ یا ۹ مربی خارجی در ایران داشتیم و در همان سال‌ها توانستیم خودمان را به سطح جهانی نزدیک کنیم. باید قبول کنیم که در ایران علم قایقرانی را کم داریم و مربیان ما هم این را قبول دارند. باید ورزشکاران و مربیان ما کلاس‌های بین‌المللی بیشتری بروند یا مربی و آنالیزور خارجی خوب بیاوریم. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ورزشی مثل قایقرانی که تمام جنبه‌های قدرت، استقامت و چابکی را نیاز دارد، خواه ناخواه یک مربی نمی‌تواند نیاز چندین ورزشکار حرفه‌ای را در همه این زمینه‌ها در تیم ملی فراهم کند و ما احتیاج به علم روز دنیا داریم چون روز‌به‌روز قایقرانی دنیا در حال پیشرفت است و ما هم نباید از علم روز دنیا عقب بمانیم.

انتهای پیام/س

نظر شما