شناسهٔ خبر: 22519996 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار کرمانشاه:

درخواست 10 هزار میلیارد ریال برای جبران خسارت های زلزله استان کرمانشاه به دولت ارائه شد

کرمانشاه - ایرنا - معاون عمرانی استاندار و جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: درخواست تامین و دریافت 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت واحدهای مسکونی ناشی از زلزله غرب استان را در جلسه روز گذشته ستاد بحران استان که با حضور رئیس جمهوری و جمعی از وزرا در استانداری کرمانشاه برگزار شد، به دکتر روحانی ارائه کردیم.

صاحب‌خبر -

مجتبی نیک کردار روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: درخواست ما از دولت این است که این میزان اعتبار در قالب 8 هزار میلیارد ریال تسهیلات و 2 هزار میلیارد ریال نیز به صورت کمک های بلاعوض تامین و پرداخت شود.
او گفت که در جریان زلزله یکشنبه شب مناطق غربی استان کرمانشاه 11هزار واحد روستایی و 5 هزار واحد شهری به طور کامل و 100درصد تخریب و تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی شهری و روستایی این مناطق نیز دچار خسارت های جزیی شده است.
نیک کردار تصریح کرد: همچنین بیش از 15هزار واحد مسکونی روستایی نیز در جریان زلزله یکشنبه شب گذشته مناطق غربی استان کرمانشاه دچار خسارت شده اند که در مجموع 31 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی دچار خسارت شده این استان، نیازمند تامین اعتبار برای بازسازی، نوسازی و تعمیر هستند.
جانشین ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه همچنین در ادامه افزود: براساس برآوردهای اولیه انجام شده حدود 28 هزار میلیارد ریال خسارت به اماکن و اموال خصوص، دولتی ، عمومی و خدماتی شامل جمله خانه های مسکونی، واحدهای دولتی، زیرساخت ها، بیمارستان ها، مدارس و سایر اماکن دیگر در مناطق زلزله زده استان وارد شده است.
نیک کردار اظهار کرد: در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری، این گزارش و برآورد اولیه میزان خسارت ها و نیازهای مالی برای جبران خسارت ها، ارائه و مقرر شد که پیشنهادها و درخواست های استان در جلسه هیات دولت مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شود.
به گفته وی، برهمین اساس مقرر شد پس از طرح موضوع و پیشنهادهای استان کرمانشاه در هیات دولت و تصویب آن، میزان اعتبارات درنظر گرفته شده در لایحه بودجه سال آینده مشخص و درج شود.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
براساس آخرین آمارهای اعلام شده، 432 نفر دراین زلزله جان باخته و 7817 نفر نیز مصدوم شدند.
3033/8066**1625
خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار: محسن فتاحی

انتهای پیام /*

نظر شما