شناسهٔ خبر: 22519989 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

تحریم «نُجَباء» 90 روز دیگر رسما توسط ترامپ اعمال می‌شود

بغداد - ایرنا - کنگره آمریکا در گزارشی با بیان اتهاماتی واهی نسبت به جنبش مقاومت اسلامی نجباء اعلام کرد: تحریم‌های معین شده علیه جنبش حزب الله نجباء و افراد خارجی که مسوول، مامور و یا مرتبط با آن هستند، در دوره ای 90 روزه پس از تصویب توسط رییس جمهور (آمریکا) اعمال خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از دفتر رسانه ای مقاومت اسلامی نُجَباء، وبسایت رسمی کنگره ایالت متحده آمریکا روز دوشنبه 22 آبان‌ماه در گزارشی جدید با عنوان 'کنگره آمریکا طی لایحه‌ای در نظر دارد پراکسی‌های (نیروهای نیابتی) ایران در سال 2017 را تحریم کند' به جزئیات این اقدام پرداخت.
لایحه موسم به «H. R. 4238» برای تحریم‌های مرتبط با تروریسم خودخوانده واشنگتن علیه گروه‌های مقاومت از جمله مقاومت اسلامی نجباء است تا در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد.
کنگره ایالات متحده در این گزارش، نتیجه تحقیقات و بررسی‌های لایحه مزبور که پیش‌تر مطرح کرده بود را بر روی خروجی وبسایت رسمی خود قرار داد.
در این گزارش ادعا شده که کنگره در نتیجه تحقیقات خود پی‌ برده است که آموزش، بودجه و تسلیحات نجباء از سوی نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران تامین می‌شود و حزب الله لبنان، مستشار و آموزش دهنده آنان است.
این وبسایت حکومتی آمریکا همچنین مدعی شده که، نجباء نیروهای خود را برای حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه مسقر کرده و از جمله نبردهای آنان در سوریه، حضور در محاصره حلب در سال 2016 بوده است.
کنگره در مورد دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء نیز نوشته است: نجباء به رهبری اکرم الکعبی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا طبق دستور اجرایی 13438، متهم به تهدید صلح و ثبات در عراق شده است. الکعبی بنابر اعلام دولت آمریکا در چندین حمله خمپاره‌ای و راکتی علیه منطقه بین المللی یا منطقه سبز (المنطقة الخضراء) بغداد در ابتدای سال 2008 شرکت داشته است.
این گزارش همچنین افزوده است: الکعبی و سایر فرماندهان نجباء از دستورات [حضرت آیت الله سید] علی خامنه‌ای رهبری عالی ایران (رهبر معظم انقلاب) پیروی می‌کنند و در مارس 2016 نیز حمایت خود از حزب الله لبنان را اعلام کرده‌اند.
کنگره ایالات متحده در این گزارش، بر مواضع حمایتی خود نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی تاکید و اعلام کرد: سخنگوی نجباء در سال 2017 اظهار داشته که این گروه، واحدی را برای آزادسازی بلندی‌های جولان از کنترل اسرائیل (سرزمین های اشغالی) تشکیل داده و این گروه، نقش مهمی را در امنیت راه میان ایران و لبنان برای رساندن کمک‌های نظامی به حزب الله لبنان ایفا می‌کند.
گزارش مزبور تصریح کرده است: تحریم‌های توصیف شده در این بخش، تحریم‌های قابل اجرا برای یک فرد خارجی مطابق با دستور اجرایی شماره 13224 (50 U.S.C 1701) مرتبط با بلوکه کردن دارایی‌ها و ممنوعیت تراکنش بین افرادی است که مرتکب، تهدید به ارتکاب و یا حمایت از تروریسم هستند.
این وبسایت حکومتی آمریکا در جمع بندی اتهامات فوق نوشت: بدین ترتیب، جنبش حزب الله نجباء از سوی ایالات متحده به عنوان گروه تروریستی خارجی شناخته می‌شود.
کنگره در پایان گزارش خود، روند اجرای لایحه را اینگونه شرح داد: در دوره‌ای 90 روزه بعد از تصویب این قانون، رییس جمهور (آمریکا) موظف است تحریم‌های معین شده نسبت به جنبش حزب الله نجباء و افراد خارجی که مسوول، مامور و یا مرتبط با آن هستند را اعمال کند.
گفتنی است، وبسایت رسمی کنگره ایالت متحده آمریکا، لایحه «H. R. 4238» را بصورت اجمالی و بدون توضیح در تاریخ ١٣ آبان ١٣٩٦ اعلام کرده بود.
خاورم**380**1275
انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

نظر شما